Як люди святкують Хелловін у різних країнах

Хелловін є одним з найпопулярніших свят у світі. Традиція, яка, як вважається, бере свій початок в Ірландії, в даний час була прийнята багатьма країнами і стала частиною їх культури. Багато країн також мають свій власний еквівалент святкування, тому давайте розглянемо деякі з дивних і незвичайних способів, якими люди святкують Хелловін у різних країнах.

Традиції Хелловіна

  1. Камбоджа
    Аналог Хелловіна – П’Чам Бен, припадає на грудень. В цей час буддисти шанують своїх померлих, приносячи в храми солодкий клейкий рис і боби, загорнуті в бананові листя, і збираються з сім’єю і друзями, щоб послухати музику й промови ченців.
  2. Німеччина
    У День Всіх Святих, 1 листопада, німці-католики вшановують пам’ять святих і відвідують могили членів сім’ї. З 30 жовтня по 8 листопада німці ховають ножі, щоб духи, які повертаються, не постраждали від їх лез.
  3. Італія
    В Італії багато сімей готують особливі спеклі боби, які звуться «бобами мертвих». У Південній Італії сім’ї готують бенкет для померлих родичів, потім йдуть до церкви, залишаючи свої домівки відкритими, щоб духи могли бенкетувати.
  4. Teng Chieh
    У Китаї свято під назвою Teng Chieh є аналогом Хелловіну. У цей день люди збирають фотографії всіх померлих членів своєї сім’ї, і ставлять перед ними їжу і воду. Вони запалюють багаття і ліхтарі, щоб допомогти освітити шлях, по якому, як вони вірять, духи йдуть під час Хелловіна.
  5. Гонконг
    “Юе Лань” – це традиція Хелловіна, яка відзначається в Гонконзі. Цей фестиваль відомий як фестиваль голодних духів. Люди вірять, що духи бродять по всьому світу близько 24 годин. Щоб допомогти заспокоїти привидів, місцеві жителі спалюють зображення грошей або фруктів. Якщо вони думають, що привид може бути розгніваний, то зазвичай запалюють багаття і кладуть дари і їжу в якості мирної жертви.
  6. Японія
    В Японії Хелловін почали відзначати тільки в останні роки, в основному завдяки американській поп-культурі. Вони проводять парад під час якого тисячі людей ходять по вулицях Токіо, одягнені в химерні костюми.
  7. Румунія
    У Румунії, батьківщині Дракули, святкування розгортаються навколо Дракули і Трансільванії. Будинок графа в Трансільванії – це центр для любителів Хелловіна, і ви навіть можете відправитися на екскурсію по його замку і стати свідками того, як актори розігрують сцени, натхненні знаменитим вампіром.
  8. Мексика
    День мертвих є державним святом в Мексиці. В цей день всі члени сім’ї збираються, щоб помолитися і згадати померлих родичів і друзів. Багато хто вбирається в костюми скелетів і зомбі, а жінки зазвичай одягаються як Катрін – мексиканська дама смерті. Кладовища прикрашають свічками і приносять улюблені предмети покійних на і могили.

В Україні, Хеллоувін почали відзначати порівняно недавно. Тут він відзначається в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Заклади прикрашають «страшними» аксесуарами, в гарбузах вирізають всілякі лякаючі гримаси і запалюють свічки. Це свято особливо полюбили діти, вони вбираються в різноманітні костюми різних істот.

Новини України