Останнім часом багато говориться про підтримку вологості в будинках і квартирах, так як занадто сухе повітря створює сприятливі умови для розвитку паразитуючих на людину мікробів. Але занадто висока вологість теж може стати причиною нездужань. Йдеться про грибкових ураженнях стін – цвілі.
Пліснява можуть стати причиною частих захворювань верхніх дихальних шляхів, синусит, астми, пневмонії та сухого кашлю. Цей невдячний співмешканець часом викликає шкірні висипання, носові кровотечі, головний біль і розлад травлення. Крім того цвіль швидко руйнує внутрішню обробку, вона практично всеїдна.
Недостатня вентиляція приміщення, підвищена вологість, скупчення конденсату через перепад температур, порушення будівельних технологій і навіть звичайні, масово поширилися пластикові вікна зі склопакетами, що створюють парниковий ефект – все це може посприяти поширенню в будинку цвілі.
Прибрати грибок на стінах можна різними способами. Для цього сьогодні існують спеціальні побутові антисептики, спеціальні засоби і розчини. Уражені ділянки обробляють мідним купоросом, гашеного і хлорним вапном, формаліном, в підвалах підпалюють сірку (обережно – небезпечно для життя!). Деякі використовують по черзі розчин питної соди і оцет, і навіть сечу!
Потрібно розуміти, що всі ці методи дадуть лише тимчасовий ефект, якщо ви не зміните своє житло. Для цього потрібно встановити хороші повітропроводи, стежити за температурою і вологістю, зробити гідроізоляцію фундаменту і підвалів. Тільки усунувши причину і створивши несприятливі умови для проживання гриба, ви зможете насолодитися життям без цвілі.