П’ятниця, 12 Серпня

Як підвищити усвідомленість? Проста щоденна вправа

Як підвищити усвідомленість? Проста щоденна вправа

Усвідомленість не приходить до людини відразу при народженні. Вкрай рідко вона з’являється до повноліття. Найчастіше її знаходять років близько 30, пройшовши через біль і досвід. До деяких вона не приходить ніколи.

Усвідомленість  – це така якість людини, при якій вона завжди, в будь-який момент свого життя (коли вона притомна), чітко розуміє:

  • що вона робить і навіщо їй це потрібно;
  • як вона почувається, і які у цього наслідки;
  • чого вона хоче від життя і як цього домогтися;
  • які у неї життєві цілі і що її до них наближає, а що віддаляє.

Вправа для підвищення усвідомленості: алгоритм дій

Коли ви вирішите, що вам потрібна усвідомленість, спробуйте протягом декількох днів (а краще тижнів) практикувати наступну вправу.

  1. Заведіть будильник на своєму телефоні на 4-5 різних проміжків часу. Краще, щоб цей час був хаотичним, але приблизно рівновіддаленим один від одного. Наприклад, о 8:42, 12:11 16:02 19:51.
  2. В налаштуваннях поставте щоденне повторення цих будильників в один і той же час.
  3. І кожен раз, коли дзвенить будильник, “скануйте” стан свого тіла.

Що значить “сканувати”? Мається на увазі, що в цей момент ви думаєте про те, як розташоване ваше тіло в просторі, що відчувають руки, ноги, голова, внутрішні органи. Така маленька медитація.

Навіщо? Сканування потрібне для того, щоб помічати якісь затиски і болі, які в рутині легко проігнорувати. Наприклад, коли сидимо в неправильному для хребта положенні, або годинами дивимося в монітор ноутбука, не помічаючи, що очі вже починають пекти.

Якщо це так, необхідно спробувати це виправити: розслабити, змінити позу, вийти на свіже повітря, якщо потрібно. Або відзначити для себе, що вас щось турбує, і з цим потрібно звернутися до лікаря.

  1. Після того, як ви усвідомили, що в конкретний момент відбувається з тілом, запитайте себе “Що я зараз роблю і навіщо мені це потрібно?”, “Що я при цьому відчуваю, чи доставляє мені це радість/задоволення?”, “Чи пригнічує/втомлює це мене? “,” Чи корисно мені це і як це відіб’ється на моєму подальшому житті? “.

Навіщо? Усвідомлювати, чим ми зараз займаємося, потрібно для того, щоб скоротити або зовсім прибрати витрату часу на непотрібні справи та шкідливі звички: перегортання стрічок соцмереж, спілкування в чатиках ні про що, паління, вигладжування брюк до ідеального стану, хоча вони через 5 хвилин помнуться в транспорті і т.д .

Все це допомагає зрозуміти для себе, чи реально приносять нам користь ті заняття, які нам щодня доводиться виконувати, або ми живемо чужими поглядами і думками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *