П’ятниця, 12 Серпня

Як сон впливає на здоров’я

Як сон впливає на здоров’я

На здоров’я людини впливає безліч різних чинників, одним з них є сон. Здоровий і повноцінний сон від семи до дев’яти годин необхідний кожній людині для того, щоб відчувати себе добре. Люди, які сплять по 3-5 годин на протязі всього дня відчувають себе погано і менш активні. Це означає, що сон – важлива складова здоров’я. Якщо постійно недосипати, з’явиться ризик розвитку безлічі різних хвороб. Іноді причиною депресії так само може служити поганий сон.

Що ж відбувається з людиною під час сну

Наш організм не випадково витрачає третину всього дня на сон, адже під час сну організм відпочиває і оновлюється, набирається нових сил для продуктивної життєдіяльності.

Розрізняють дві стадії сну:

1 стадія – швидкий сон

Стан, під час якого відпочивають практично всі м’язи. Всі інші процеси, як дихання і серцевий ритм, так само функціонують, як у активної людини. Зазвичай це денний сон, який триває близько 30 хвилин до 2 годин. Людина, яка перебуває в стані швидкого сну, найчастіше засинає за 5-10 хвилин. У фазі швидкого сну людині легко прокинутися, незважаючи на те, що він бачить найяскравіші і барвисті сни. Швидкий сон становить 25% від загального сну.

2 стадія – повільний сон

Такий сон зазвичай називають глибоким. Він займає приблизно 75% від усього сну.

Фаза ж повільного сну складається з чотирьох ступенів:

  • Дрімота
  • Веретенка
  • Глибокий дельта-сон
  • Дельта-сон

Під час короткого сну сповільнюються майже всі процеси організму. Дихання стає рідше і менш глибоким. Завмирає і м’язова активність. Знижується температура тіла. В основному в цю фазу людина бачить мало емоційні сни, і перебуває в стані спокою.

Чому людині необхідний сон

Сон – це своєрідний захист від втоми. Він необхідний людині так само, як їжа і вода, і іноді навіть буває важливіше, ніж вони. Сон – найважливіша частина метаболізму. Коли людина спить, її імунітет нормалізується, відновлюються гормональний баланс і енергія. Загалом, під час сну відпочивають і відновлюються всі органи.

Скільки потрібно спати

Маленьким дітям сон необхідний більше, ніж дорослим, тому їм потрібно відпочивати від 9 до 10 годин. Дорослим же зазвичай вистачає 7-8 годин для того, щоб при пробудженні відчувати себе відмінно і продуктивно виконувати всі свої справи. Загальноприйнятою нормою є 8 годин для людини, але за рідкісним винятком люди можуть спати і по 3-4 спати і відчувати себе так само, як ніби проспали 8-9 годин. Спати так мало не рекомендується. Дуже важливо дотримуватися режиму сну. Тобто, лягати і вставати приблизно в один і той же час. Якщо дотримуватися режиму тривалий кількість часу, то організм адаптується і людині буде легше жити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *