Середа, 6 Липня

Вплив цукру на людський організм

Вплив цукру на людський організм

Як можна уявити своє життя без десерту або улюбленого чизкейка? Дуже складно – адже солодке вже давно сприймається людиною як нагорода. Але які наслідки чекають ласунів? Прийшов час розібратися.

Цукор в раціоні людини – це не тільки явна нагорода за що-небудь. Солодке покращує роботу головного мозку, дає відчуття ситості на короткий проміжок часу і, до того ж, значно покращує настрій. Хіба можуть бути підводні камені у такого чудодійного продукту?

Негативні наслідки надмірного споживання солодкого не такі прості, як може здатися на перший погляд. Будь-хто знає, що цукор – це основна причина утворення надмірної ваги. Але чи є цей факт найстрашнішим серед інших? На жаль немає. Цукор – причина багатьох проблем в організмі людини. Деякі з них:

  1. Карієс
  2. Погіршення сну
  3. Підвищене почуття голоду
  4. Діабет
  5. Підвищення амплітуди інсуліну в крові
  6. Зниження чутливості рецепторів

Як можна помітити, цукор стає причиною ожиріння не за рахунок високої калорійності. Секрет в іншому – дестабілізуюча інсулінорезистентність і виробляюча постійне бажання поїсти, цукор заважає дотримуватися плану харчування і укладатися в необхідний для підтримки здорової ваги калораж.

Найважливішим негативним наслідком вживання цукру на постійній основі є, мабуть, ниркова недостатність. Рясні порції солодкого в раціоні людини з часом можуть стати причиною погіршення роботи нирок, що, як мінімум, завадить виводити рідину з організму і стане причиною набряклості.

Цікаво спостерігати за тим, як вживання цукру знімає відчуття тривожності і покращує концентрацію. Але не можна поспішати з висновками – хоч цукор і має такий швидкий ефект, але в довгостроковій перспективі постійне «підживлення» цукром значно знизить рівень розумової активності і з кожним днем ​​існувати і думати без цукру буде здаватися все менш можливим.

Рішення, здавалося, просте – відмова від цукру врятує від усіх негативних наслідків. Але не все так, як воно здається. Відсутність адекватних порцій цукру в раціоні загрожує наслідками:

  1. Центральна нервова система дестабілізується. І справа не в тому, що цукор – найкраща нагорода для людських рецепторів. Дотримуючись суворих планів харчування, людині необхідно робити дні відпочинку, інакше стресостійкість і дратівливість можуть вийти на новий рівень і наслідки не змусять себе чекати.
  2. Підвищується ймовірність зривів. Іноді солодке – необхідний захід для контролю над власним харчуванням. Відсутність панацеї на довгій дистанції може привести до потреби їсти все, що попадається під руку, в надмірних кількостях.
  3. Солодке – це просто смачно!

Міркування про те, чи є цукор необхідним елементом в житті людини, можуть розтягнутися на довгі години. Але якщо говорити прямо, то відповідь проста – не можна забувати, що людина живе всього один раз і відмовляти в чогось, гризучи свою свідомість і тіло – недозволена розкіш!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *