Нові фармакологічні розробки у лікуванні геморою

Геморой утворюється внаслідок неправильного використання людиною свого ректального венозного сплетіння. Останнє, загадкова на вигляд структура, розташована в анальному каналі у вигляді випинань всередину цього каналу [1]. Функція цих опуклих вен всередині прямої кишки полягає в тому, щоб перешкоджати виведенню калових мас і газів.

Геморой дуже часто є наслідком закрепів. Маючи проблеми з дефекацією, ми часто “приковуємо себе ременем” у туалеті, щоб позбутися проблеми. Така поведінка спричиняє надмірний приплив крові до ректальних вен. Момент дефекації, контрольований нервовою системою, повинен проявлятися відтоком крові з верхніх відділів, що забезпечує прохід для фекальних мас. На жаль, “натужування” для видалення сухих калових мас при запорах є причиною надмірного припливу крові в анальні вени, які не в змозі повністю спорожнитися. Кровоточиві вузлики випадають зі слизової оболонки, опускаються до ануса і подразнюються під час дефекації [2].

На щастя, нові фармакологічні розробки лікування геморою, допомагають справитися з цією досить неприємною хворобою. Реліф свічки є доказом цієї теорії. В їх склад входять спеціальні компоненті, які допомагають швидко та ефективно справитися з гемороєм. Інструкція свічок Реліф ультра допоможе вам більш детально дізнатися інформацію про цей товар.

Коли застосовуються ліки від геморою?

Як випливає з назви, ліки від геморою застосовуються у разі виникнення гемороїдальної хвороби, яка також відома під іншими назвами, такими як варикозне розширення вен ануса або кровоточиві шишки [1]. Під час його перебігу виникає низка неприємних симптомів, таких як печіння в анальній ділянці, свербіж, тиск, біль – дехто порівнює його з відчуттям виштовхування гострого предмета [2].

Деякі засоби від геморою застосовуються при таких станах, як анальна тріщина або подразнення анальної ділянки.

Підбір ліків завжди супроводжується критерієм – віком, вагою або обмеженнями в разі певних захворювань чи прийому ліків. Те ж саме стосується і такої групи, як препарати від геморою – в їхньому випадку підбір залежить від:

  • фізіологічного стану – строго кажучи, це стосується тільки жінок і стосується вагітності або грудного вигодовування;
  • алергії на активні та/або допоміжні речовини (наприклад, гіперчутливість до певних амідних місцевих анестетиків, таких як лідокаїн/тетракаїн, або алергія на ланолін);
  • тип геморою (зовнішній – зазвичай мазь, внутрішній – свічки, такі, як свічки Реліф ультра);
  • симптоматичний синдром – чи свербіж інтенсивний, чи переважає біль, чи кровотеча спорадична тощо[3].

Ліки від геморою в першу чергу призначені для людей старше 18 років. За статистикою, жінки частіше використовують ці препарати (серед інших причин – через вагітність, для якої геморой є досить типовим симптомом).

Мазь, гель і свічки від геморою

При появі вузлів, що кровоточать, лікар може призначити мазь або гель від геморою, який наноситься безпосередньо на хворобливу ділянку. Такий препарат використовують у разі зовнішнього варикозу прямої кишки, а до складу ліків входять, наприклад, іони срібла. Ці компоненти використовуються в процесі природного загоєння ран в анальному каналі. Різні рослинні екстракти та олії також можуть бути присутніми в лікарських засобах від варикозу [3].

Як альтернатива гелям і мазям, які переважно застосовуються при зовнішньому варикозі, існують інші ректальні препарати [1]. Супозиторії та таблетки від геморою призначені для різних форм захворювання, в тому числі для кровоточивих вузлів, розташованих всередині прямої кишки. Серед інших, існують двофазні засоби від болю та свербежу, які містять полімерну матрицю, що використовується для того, щоб зробити слизову та шкіру більш еластичними та зволоженими.

Література

1. Сlark, M., Kumar, P., Lukas, W., Szetela, B., & Szymczak, A. (2018). Kumar & Clark diagnostyka i terapia w praktyce lekarskiej. Wrocław: Edra Urban & Partner.

2. Бородін, В. B., Бородин, В. В., Буряк, М. В., & Хохленкова, Н. В. (2019). Обгрунтування складу мазі для лікування геморою.

3. Шмалій, Є. І., & Орловецька, Н. Ф. (2020). Фармацевтична композиція для лікування геморою.

Новини України