Середина літа – не час для відпочинку власників присадибних ділянок, адже до цього часу вже можна поласувати молодою картоплею та огірочками з власного городу, ранньою капустою та першими помідорами. Дбайливі господарі в середині липня викопують озимий часник та цибулю, посаджену під зиму, збирають зелені стручки гороху, а на звільнених ділянках можна висівати нові культури, щоб до настання стабільних холодів отримати ще один урожай. Саме тому магазини, що продають насіння овочів, починаючи з середини липня, починають обслуговувати новий потік покупців, який був дещо зменшився після завершення весняно-польових робіт (більшість овочівників та городників намагаються завершити посівні роботи на присадибній ділянці до середини травня, висадивши росаду капусти та помідорів).
Середина липня – що можна посіяти на присадибній ділянці
На цей час досягають максимального розвитку зеленні культури і для того, щоб мати змогу ласувати пряними чи ароматичними травами другу частину літа та перші місяці осені варто повторно висіяти у відкритий грунт насіння:
- кропу та листового салату (для отримання гарних результатів молоді сходи варто захищати від пекучих сонячних променів та регулярно поливати);
- шпинату та петрушки, насіння якої дуже довго та неохоче сходить, проте до настання холодів петрушка встигне набрати достатньо зелені, а для шпинату достатньо одного місяця, щоб наростити вегетативну масу;
- огіркової трави бораго, яка за смаком нагадує зелений огірок (звідси і назва) та салату руколи, листя якого має дійсно делікатесний смак.
В середині липня можна (і варто) посіяти насіння цибулі, з якого за місяць виросте чудове на смак перо, яким можна буде ласувати до настання перших стійких морозів (перо цибулі під шаром снігу «не боїться» морозів, тому за перших теплих днів чи тривалої відлиги відновлює свій ріст). Висіваючи насіння зеленних культур варто зважати на характерні ознаки насіння та сорти рослин, які можуть бути ранніми, середньостиглими та пізніми (для посіву в середині липня та серпні варто обирати перші два сорти, оскільки пізні сорти рослин потребують довгого вегетаційного періоду).
Овочі літнього посіву
Середина липня та початок серпня цілком придатні для посіву не тільки зеленних культур, але й звичних на городі овочів, на кшталт звичайної червоної редиски та редиски японської – дайкону, коренеплід якого до кінця осені (за сприятливих умов) виростає до півметра. Коренеплід дайкону, насіння якого можна придбати в спеціалізованому магазині Агрікс, має ніжну текстуру, в якій майже не відчувається гірчинки (приготовленим з дайкону салатом, заправленим майонезом чи оливковою олією можна ласувати до березня наступного року за умови належного зберігання коренеплодів).
Городники з досвідом радять повторно посіяти в середині липня насіння огірків, які цілком пристойно себе почувають восени та плодоносять до перших заморозків (побутує думка, що найкраще висівати насіння огірків на третій день «Зелених свят – «Трійці», цей день у народі має назву «зеленець», спробуйте – переконаєтесь). Посіяна в середині липня спаржева квасоля встигає до осені підрости та віддячить городникам повноцінними зеленими стручками, які, за бажанням, можна покласти в морозильну камеру.