4 фінансових поради, які допоможуть покращити матеріальне становище

 

Кажуть, що фінансова грамотність — запорука успішного життя та матеріального збагачення. На словах все видається простим, однак на ділі більшість людей стикається з побутовими проблемами, затримкою зарплати та несподіваними витратами, які відкладають багатство «на потім». Щоб розірвати це порочне коло, підготували статтю, де ділимось 4 порадами покращення свого фінансового стану.

Кредити — не зло, а вигода

Ми звикли, що кредити беруть лише ті, у кого низька зарплата та відсутня фінансова грамотність, а самі позики призводять до боргових ям, проблем з колекторами та злиднів. В реальності ж кредитами часто користуються успішні компанії, підприємці та далеко не бідні люди, в яких насправді є гроші. Чому? Тому що кредити дозволяють економити!

Так, замість виведення нерозподіленого прибутку з обігу та сплати податків, підприємці нерідко позичають кошти в банках, повертаючи їх з відсотками. В результаті така позика виявляється менш витратною, ніж процес виведення та оподаткування власних грошей. Інший приклад — купівля нерухомості чи товарів за поточною низькою ціною: кредит дозволяє придбати це зараз і зафіксувати вигідну вартість, а не купувати товар пізніше за вже завищеною ціною.

Взяти кредит на картку ви можете в Ідея Банк: банк пропонує до 500 тисяч гривень під всього 33,33%+ річних. Для оформлення достатньо лише паспорту та ІПН, а вже за 1 хвилину ви отримаєте попереднє рішення за кредитом. Деталі — за посиланням.

Знижки ≠ економія

Коли ми бачимо червоні цінники та знижки, ми, як правило, біжимо та купуємо ці товари, адже це — вигода. Насправді ж, власники магазинів та мереж нерідко таким чином розпродають непопулярний товар, який ніхто не купує, або ж взагалі вводять покупців в оману, попередньо збільшуючи ціну, а після пропонуючи «знижку», де товар продається за звичайною вартістю до цих всіх маніпуляцій.

Аналізуйте, що саме вам потрібно, а що ні, не купуйте непотрібні речі навіть задешево та спостерігайте за цінами, щоб виявляти, де реальна знижка, а де — «приманка».

Відкладайте від 10% доходу

Джордж Семюел Клейсон в книзі «Найбагатша людина у Вавилоні» писав, що щомісяця варто відкладати від 10% свого доходу. Знаємо, ви скажете, що грошей й так ні на що не вистачає. Поспішаємо вас переконати: якщо жити на свої доходи, виключити витрати, без яких можна обійтись, та систематично відкладати гроші без жодних виправдань, у вас все вийде. Поставте ціль, одразу після отримання зарплати відкладайте гроші, міняйте накопичені гривні на валюту, щоб уникнути спокуси швидких покупок, та насолоджуйтесь результатом!

Диверсифікуйте доходи

Не варто сподіватись лише на роботу, адже звільнити чи понизити можуть в будь-який момент. Натомість шукайте інші джерела доходів вже зараз: це можуть бути підробітки в таксі, написання текстів на замовлення, продаж хендмейду тощо. Спочатку ви зароблятимете небагато, але це вже краще, ніж одне джерело доходу.

Новини України