Забудова набережної та Лісової просіки: у Черкасах провели обговорення

За інформацією: Суспільне Черкаси.

Під час обговорень у міськраді, 20 грудня 2024 року. Суспільне Черкаси/Тетяна Зозуля

У Черкаській міськраді 20 грудня провели громадські обговорення за участі членів містобудівної ради та містян. Чотири із шести детальних планів територій міста не затвердили.

Під час розробки цих планів найперше хотіли покращити інфраструктуру та облаштувати закинуті території у мікрорайонах, розповів Суспільному головний архітектор Черкас Віталій Чернуха.

Всі плани розробляли архітектурно-планувальні підприємства та архітектурні бюро на замовлення департаменту архітектури та містобудування міськради. Платниками цих послуг в тристоронньому договорі є власники клопотань, які планували там забудову, додав Віталій Чернуха.

Відтак збирали побажання власників приміщень чи ділянок, які нині в оренді або продані, тому відбулося громадське обговорення шести детальних планів територій, а саме:

  • проєкт містобудівної документації “Детальний план території в межах вулиць Байди Вишневецького, Надпільна та Остафія Дашковича в місті Черкаси”;
  • проєкт містобудівної документації “Детальний план території в межах вулиць Руставі, Прикордонника Лазаренка, Героїв Майдану, Тараскова в місті Черкаси”;
  • проєкт містобудівної документації “Детальний план території в межах вулиць Петра Прокоповича, Золотоніської, Грузиненка та Геронимівської в місті Черкаси”;
  • проєкт містобудівної документації “Детальний план території в межах вулиць Лісова просіка, Степана Бандери, Гоголя, Курортна та Дахнівська в місті Черкаси”;
  • проєкт містобудівної документації “Детальний план території по вулиці Героїв Дніпра навпроти алеї Україно-Вірменської дружби в місті Черкаси”;
  • проєкт містобудівної документації “Детальний план території в межах вулиць Героїв Дніпра та Козацької в місті Черкаси”.

Проєкт забудови Черкас. Суспільне Черкаси/Тетяна Зозуля

За словами Віталія Чернухи, згідно з постановою Кабінету міністрів України від 9 серпня 2024 року з 1 січня 2025 року набирає чинності відповідне законодавство — Закон № 711 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель". Згідно з ним, кожна українська територіальна громада повинна розпочинати розроблення плану свого просторового розвитку. Цей документ є одночасно і містобудівною документацією на місцевому рівні та документацію із землеустрою. Він охоплює всю територію громади і не має терміну дії, проте дуже гнучкий, адже зміни можна вносити щороку. І лише з цим документом громада зможе відвести земельну ділянку під садок, школу чи житло, підприємець — розширити свій бізнес, а звичайний житель — змінити цільове призначення своєї ділянки.

"Містобудівне законодавство змінюється набагато швидше, ніж вони можуть внести коригування в генеральний план. Йдеться що по цьому прискореному законодавству містобудівному, ми можемо змінювати функціональне призначення земельних ділянок тільки до 1 січня 2025 року. А після, якщо не встигаємо це, тоді тільки змінами до генерального плану. А наш генеральний план уже вимагає коригування".

Проєкт забудови Черкас. Суспільне Черкаси/Тетяна Зозуля

Черкащанин Андрій Шемшур про громадські слухання дізнався випадково із соцмереж. Каже, прийшов, бо хвилює питання забудови на території в межах вулиць Лісова просіка, Степана Бандери, Гоголя, Курортна та Дахнівська.

"Мене турбує питання забудови того скандального лісу, що вирубали на Лісовій просіці. І ми зараз хочемо, щоб міськрада скасувала договір оренди, всі підстави, на мій погляд, є. Але з повною бездіяльністю міськради цього не відбувається. В центрі міста зрубали більше гектара лісу і реакції практично немає ніякої від міськради. Я хочу увійти в комісію від громади для контролю справ конкретно по даній ділянці, по Лісовій просіці, бо я там проживаю недалеко і воно мені болить".

Читати ще

Читати ще

Будувати чи відновити: чи зводитимуть таунхауси на місці вирубаного лісу у Черкасах

Голосування під час обговорень у міськраді . Суспільне Черкаси/Тетяна Зозуля

Окрім того, пропонували забудувати поверховою житловою спорудою територію колишнього шкірно-венерологічного диспансеру. Після двогодинних дискусій цей розроблений план території не підтримали.

Катерина Головченко у мікрорайоні Митниця проживає сорок років. Облаштування ділянок тут підтримує:

"Щоб не було отих кущів різних, сміття — це за це ми прийшли. Ми думаємо, що повинні побудувати медичні заклади. Митниця — район великий, поліклініка потрібна, кожний хоче лікуватися. Із закинутого садочка можна було б і для переселенців щось зробити".

Втім комунальне проектно-виробниче архітектурно-планувальне підприємство "Облархбюро", яке розробляло цей план, презентувало будівництво п’яти сімнадцятиповерхівок та дві 24-поверхові будівлі, спортивних майданчиків.

Який вигляд матиме територія забудови за допомогою відео продемонстрував і підприємець Артем Вазилло. Втім шляхом голосування та суперечок комісії та громадськості проєкт не підтримали.

Під час обговорень у міськраді, 20 грудня 2024 року. Суспільне Черкаси/Тетяна Зозуля

На доопрацювання хотіли відправити і проєкт будівництва торгівельного центру поблизу перехресть вулиць Героїв Дніпра та Козацької, де до цього планували будівництво освітнього закладу. Та члени комісії не набрали кворум голосів, тому проєкт також не підтримали.

Зі слів Віталія Чернухи, до двох підтриманих планів внесуть поправки від членів узгоджувальної комісії та громадськості і винесуть на голосування депутатів під час сесії міськради. Також він сподівається що Верховна Рада продовжить терміни розгляду щодо функціональних призначень земельних ділянок і всі детальні плани територій, які сьогодні не підтримали доопрацюють і будуть розглядати в наступному році.

Новини України