За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Нагородження. Суспільне Тернопіль
У Тернополі в Музеї національно-визвольної боротьби вручили 21 посмертну нагороду родинам загиблих захисників. Це 20 орденів "За мужність" ІІІ ступеня і одна медаль "Захиснику Вітчизни".
Про це Суспільному повідомила виконувачка обов'язків начальника обласного управління інформаційної політики та комунікацій з громадськістю Надія Ящищак.
Галина Фецич разом з чоловіком Володимиром отримала нагороду їхнього сина Степана Фецича. Його посмертно нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Галина каже, що на другий день повномасштабного вторгнення Росії в Україну він добровільно прийшов на військкомат і вступив до лав Збройних сил України. Тоді йому був 21 рік.
"Спочатку був в 44-й артилерійській бригаді. Побував під Малином на Житомирщині. У травні 2022 року вони вирушили на Донеччину. Там Степан пробув до квітня. Потім пройшов навчання, а 7 лютого перевівся в "Азов". 3 серпня він вирушив в Кремінські ліси. Загинув 26 серпня під час виконання бойового завдання. Відбив атаку з другом "Мангустом". Не всіх вбили — один повернувся і зробив наводку на них. Загинув відразу. Миттєва смерть".
Галина і Володимир. Суспільне Тернопіль
Галина каже, сьогодні на ній коралі, які подарував син:
"Я завжди казала, що хочу, аби у нас була така сімейна реліквія, яку я могла б передати онучці. Він мені на 8 березня придбав коралі. 9 місяців вони простояли в шафі. Сьогодні я їх одягнула. Це пам’ять про мого "Ібліса". Це його позивний. Ібліс — це джин, вогонь без диму. Був безстрашний. З дитинства ніколи нічого не боявся. Він казав мені, що не хвилюйтеся, там де я є, то не стріляють, все спокійно. Він служив у розвідувальному відділенні. Розвідник-сапер. Ми цього не знали. Син говорив, що він помічник гранатометника, мамо, я там позаду, все спокійно. 12 серпня йому виповнилося 23. Провоював він 1 рік, 18 місяців і 1 день".
Коралі, які подарував син. Суспільне Тернопіль
Степан Фецич. Суспільне Тернопіль
Марії Романюк також вручили орден "За мужність" ІІІ ступеня. Це посмертна нагорода її сина старшого солдата Тараса Романюка.
"Він був розумний, дотепний, жартівник. Вчився на історика, дуже багато всього знав. Ще коли почалася війна, він мені багато всього військового розповідав. Минулого року 26 червня приїхав у відпустку. Зробив мені подарунок, бо сьогодні, 27 червня у мене якраз день народження. Тарас був ніби не з війни, ніби не з того пекла. Він тоді був біля Малої Токмачки на Запоріжжі у контрнаступі. Але вдома цього не видавав. Щоб дитина приїхала з війни така спокійна. Я б не сказала, що життєрадісна, бо він вже побував у пеклі".
Марія Романюк. Суспільне Тернопіль
Марія каже, Тарас відмовився вступати на магістратуру, бо вирішив піти на війну.
"Я йому казала та йди вчися. Йди на п’ятий курс, не переймайся про гроші. А він відповів, що це його життя. 28 січня 2023 року він поїхав з дому. Я не знала, що він в "Азові". Про це я вже прочитала у соцмережах, коли він загинув. Я тоді почала більше вивчати, що це за підрозділ, бо раніше лише назву чула. Він вибрав "Азов", бо завжди вибирав краще з кращого. Я завжди йому казала, що пишаюся ним, приймаю його вибір".
Орден “За мужність”. Суспільне Тернопіль
Рідні загиблих військових. Суспільне Тернопіль
Після вручення нагород родинам загиблих влаштували екскурсію залом російсько-української війни.
Екскурсія залом російсько-української війни. Суспільне Тернопіль
Орденом "За мужність" нагороджують за особисті мужність і героїзм, виявлені під час виконання військового, службового, громадянського обов’язку в умовах, які пов’язані із ризиком для життя, при порятунку людей, майна, під час боротьби із наслідками стихійних лих, пожеж, боротьби із злочинністю та за інших надзвичайних обставин.
Медаллю "Захиснику Вітчизни" нагороджують за особисті мужність і відвагу, виявлені під час захисту державних інтересів, за зміцнення обороноздатності та безпеки України. Про це йдеться в Указах Президента України "Про встановлення відзнаки Президента України — ордена "За мужність" і "Про медаль "Захиснику Вітчизни".
Ордени “За мужність”. Суспільне Тернопіль