У Прилуках мешканці будинку збираються змінити компанію-управителя — не задоволені якістю послуг

  545   0

У Прилуках мешканці чотирьох багатоповерхівок не задоволені якістю послуг, які надає їм компанія-управитель. Кажуть, за ті гроші, які вони сплачують, роботи мали б виконуватися краще. Люди хочуть звертатися до суду, аби там відстояти свою правоту.

Мешканці багатоповерхівки в передмісті Прилук хочуть змінити управителя. Кажуть, комунальне підприємство “Прилукижитлобуд”, яке надає послугу з управління їх будинком, робить це неякісно.

“Якщо, наприклад, роблять, то щось не дороблюють. Стяжки он під будинком — скільки говорили, а нічого ж немає. З того боку будинку — вікна у підвал, а там скла немає, лізе хто хоче”, — скаржиться мешканка будинку Світлана Кузнєцова.

Світлана Кузнєцова. ФОТО: Суспільне Чернігів

Труби у підвалі будинку, якими йде тепло та вода до квартир мешканців, мають занедбаний вигляд, кажуть мешканці. За їх поточний ремонт відповідає управитель відповідно до укладеного договору.

Труби у будинку. ФОТО: Суспільне Чернігів

Мешканка будинку Ніна Піроженко розповідає — договір з “Прилукижитлобуд” на обслуговування їх будинку люди уклали у 2020-му. Обрали собі дев’ять послуг, тариф склав 5,72 гривні за один квадратний метр загальної площі квартири.

За свою двокімнатну пані Ніна сплачує щомісячно майже 300 гривень. Проте якісно виконаних управителем робіт, каже жінка, не видно, а директорка підприємства звернення людей провести перерахунок — ігнорує.

Ніна Піроженко. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Послуги не надані або частково надані, вона втікає від звіту, не робить перерахунки, пише нам борг, через це діло доходить до суду. Є неплатники, але ж дійсно, немає за що платити. Якби хоч частково виконано, ми платимо, мовчки платимо”.

Мешканці будинку обрали собі іншого управителя та зібрали підписи, аби достроково розірвати договір з “Прилукижитлобуд”, але отримали від його директорки відмову.

Людмила Голік зі звинуваченнями мешканців у ненаданні послуг не погоджується.

Людмила Голік. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Будинок на даний час повністю функціонує, у них є і вода, і каналізація, ми за цим слідкуємо. Щоб надавати якісь послуги, люди повинні сплачувати за ці послуги. По цьому будинку на сьогодні борг за населенням 62 тисячі гривень. Як ми можемо надати якісні послуги якщо люди не сплачують? Вони вважають, що ми повинні робити їм абсолютно все”.

Розірвати договір за згодою сторін між мешканцями та управителем можливо, каже Людмила Голік. Але за однієї умови.

“Мешканці повинні погасити заборгованість, яка у них є, сплатити за всі послуги та потім ми за згодою можемо розірвати. Але в них зараз великі борги й ми не можемо розірвати за згодою, ми їм пропонуємо звернутися до суду. А взагалі, коли закінчується їхній договір, у них до 30 червня, то вони можуть нас за місяць попередити й розірвати цю угоду. Попередивши нас за місяць”.

Оголошення про боржників від компанії-управителя. ФОТО: Суспільне Чернігів

Проте якщо на той час, за місяць до розірвання договору, за мешканцями залишатимуться борги, їх все одно доведеться повертати. Тільки до суду звернеться вже сам управитель.

“У нас є такі будинки, які міняли управителя і на їхньому рахунку були накопичені кошти, боргів у них зовсім не було, то ми цим людям повертали кошти на їхні особові рахунки, згідно з квадратурою квартир відраховували їм ці кошти, у нас вони не залишалися”, — додала директорка компанії-управителя.

Таких будинків, які змінили “Прилукижитлобуд” на іншого управителя, три, каже Людмила Голік. Пішли до приватної компанії. Її директор, Богдан Ніязов, каже — пролонгований автоматично договір не є підставою для відмови у його достроковому розірванні.

Богдан Ніязов. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Я не знаю який там у них стан по будинку, не знаю щодо боржників, але навіть якщо там є певна заборгованість співвласників будинку, то це потрібно вирішувати в судовому порядку зі сторони «Житлобуду» і «вибивати» ці борги. Якщо послуги надавалися якісно, то вони мають всі права вирішувати через суд стягнення цієї заборгованості. Але це не може бути причиною для того, щоб не відпускати будинок”.

Обидві сторони конфлікту переконані, що доведуть власну правоту у суді.

Детальніше у сюжеті:

Джерело

Новини України