05 грудня 2024 р. 46 0
Ми всі різні, але однаково рівні. 3 грудня фахівці комунального закладу «Інклюзивно-ресурсний центр» працювали у прилуцькій гімназії №2, проводили для учнів початкової ланки інформаційний фреш «Ми поруч», символічно приурочений до Міжнародного дня людей з інвалідністю.
У навчальному закладі навчається троє діток з обмеженими можливостями, тому педагогиня-організаторка прилуцької гімназії №2 Анна Стеценко говорить, важливо, щоб їх однолітки також розуміли, як правильно спілкуватися та взаємодіяти з дітьми, які мають особливі потреби, адже це допомагає створювати атмосферу підтримки, взаємоповаги та толерантності.
Міжнародний день людей з інвалідністю не є святом, а важливим нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства. На сьогодні у Прилуках проживає близько 6 тисяч людей з інвалідністю. З них 250 – діти.
Третьокласник Олександр із розумінням ставиться до своїх особливих однолітків. Хлопчик каже, у разі необхідності завжди готовий допомогти.
Під час зустрічі з фахівцями інклюзивно-ресурсного центру діти познайомились з видатними людьми, що мали інвалідність. Також фахівці розповіли про можливі способи підтримки людей з обмеженими можливостями у повсякденному житті. Адже саме у дитячому віці формується покоління толерантних та чуйних громадян.
Цього дня гімназисти могли особисто зрозуміти, як це мати інвалідність. Дівчатка і хлопчики читали текст у затушованих окулярах, виконували завдання з використанням додаткових інструментів, імітуючи обмеженість рухів рук.
Разом із фахівцями інклюзивно-ресурсного центру учні створили символічну планету підтримки, де висловлювали свої ідеї щодо можливості допомоги людям з інвалідністю.
За вдяки інформаційному фрешу «Ми поруч» учні прилуцької гімназії №2 отримали цінні знання та навички про те, як взаємодіяти з людьми з особливими потребами.