За інформацією: Суспільне Полтава.
Фото: Суспільне Полтава
За 7 робочих днів в обласному центрі мають демонтувати три монументи – радянським військовим Олексію Зигіну та Миколі Ватутіну, а також російському поетові Олександорові Пушкіну. Таке рішення ухвалили у Полтавській міській раді, розповів Суспільному заступник голови громади Валерій Пархоменко.
Що відомо про демонтаж пам’ятників у Полтаві
Рішення про демонтаж трьох пам’ятників в обласному центрі ухвалили 24 липня під час засідання виконавчого комітету міської ради. За це проголосували 21 член виконкому.
"Чекали погодження Мінкульту. Обласна державна адміністрація повинна нам також видати певні документи. Але було ухвалене рішення підготувати проєкт рішення без погодження. Питання демонтажу ще ніхто глибокого не вивчав. По пам’ятниках Ватутіну і Пушкіну – зрозуміло, вони не такі монументальні. Якщо по цих простіше, то по Зигіну треба провести якесь вивчення, щоб не варварським способом його розпиляти чи розбити. Немає проєктної документації, щоб зрозуміти, які кріплення, ми не знаємо, яка глибина фундаменту", – розповів Суспільному Валерій Пархоменко.
За словами Валерія Пархоменка, демонтувати монументи мають упродовж 7 робочих днів. Це робитимуть працівники комунального підприємства "Декоративні культури", на базі якого і зберігатимуть демонтовані пам’ятники.
Згодом пам’ятники Ватутіну і Зигіну можуть передати у музей "Парк радянського періоду" на Сумщину, а бюст на честь Пушкіна – у Полтавський краєзнавчий музей, розповів Валерій Пархоменко.
Зала у Полтавській міській раді, де ухвалили рішення про демонтаж монументів. Суспільне Полтава
Пам’ятник Ватутіну у Полтаві
Микола Ватутін – це радянський військовий, мав звання генерал. Він був командувачем одного з фронтів часів Другої світової війни.
За словами представника Інституту національної пам’яті у регіоні Олега Пустовгара, за керівництва Миколи Ватутіна для звільнення Києва у бій відправляли неозброєними навіть неповнолітніх.
Пам’ятник радянському військовому Миколі Ватутіну в обласному центрі на однойменній вулиці встановили 2013-го, розповідав Суспільному Олег Пустовгар. До того монумент був розміщений на базі місцевого військового інституту зв’язку.
Пам’ятник Миколі Ватутіну у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава
Біля погруддя влаштовували акції із закликом про демонтаж, а ще, зокрема, обливали червоною фарбою та робили різні написи.
19 травня 2023-го року вулицю Ватутіна у Полтаві перейменували на Української Повстанської Армії. Тоді під час сесії Полтавської міськради затвердили нові назви для 95 вулиць, які стосувалися російських чи радянських військових діячів, героїв війн, політиків чи подій. Вони входили до другої черги перейменувань.
Пам’ятник Зигіну у Полтаві
Олексій Зигін був радянським військовим часів Другої світової війни. Його вважають визволителем Полтави, однак це неправда, розповідав Суспільному представник Інституту національної пам’яті у регіоні Олег Пустовгар:
"Зигін – це яскравий приклад історичних фейків періоду комуністичного режиму. Зигін прибув до Кременчука уже в час, коли вся Полтавська область була очищена від німецьких нацистів, натомість зайшли інші окупанти – червона армія Радянського Союзу".
Пам’ятник Олексієві Зигіну у Полтаві. Суспільне Полтава
На честь генерала у Полтаві були названі вулиця і площа, а 1957-го йому встановили пам’ятник – це фігура Зигіна у повний зріст на постаменті.
Вулицю Зигіна 19 травня 2023-го року за рішенням депутатів міської ради назвали на честь загиблого під час повномасштабної війни капітана Володимира Кісельова, а площу Зигіна перейменували на Київську.
Пам’ятник Пушкіну у Полтаві. Суспільне Полтава
Пам’ятник Пушкіну у Полтаві
Олександр Пушкін – російський поет та прозаїк часів Російської імперії. Регіональний представник Інституту нацпам’яті Олег Пустовгар Суспільному розповідав:
"Олександр Пушкін – це трубадур Російської імперії, якого і зараз російська пропаганда використовує у своїх інформаційно-психологічних війнах".
Пам’ятник на честь Пушкіна у Полтаві встановлений у Березовому сквері. Це погруддя на постаменті. Його закрили чорним поліетиленом, а також обливали фарбою. Сквер розміщений на вулиці Пушкіна. Її назву у Полтаві мають змінити згодом.
Читати ще
Читати ще Школу боротьби імені Івана Шемякіна у Полтаві планують відремонтувати
Читати ще У Полтаві ремонтуватимуть опорну стіну “кам’янки”: скільки це коштуватиме та коли зроблять
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook
Топ дня
Нардеп Пономарьов від ОПЗЖ отримав підозру у держзраді 24 липня, 12:36
Колишнього одеського військкома Борисова затримали у Києві — ДБР 24 липня, 11:10
Москву атакували безпілотниками, у Криму лунали вибухи, на Одещині РФ зруйнувала ангар із зерном. 516 день війни. Онлайн Оновлюється 24 липня, 10:52
Військо РФ втратило 660 військових за добу — Генштаб ЗСУ 24 липня, 08:42
В кількох містах окупованого Криму пролунали вибухи: що відомо Оновлюється 24 липня, 08:21
Вибір редакції
“Без Чорного моря буде набагато важче” – Саманта Пауер про “зернову угоду”, ООН та допомогу від USAID 20 липня, 18:40
“Ми дещо упереджені, але вважаємо, M1 Abrams — найкращий у світі”. Як українці опановують американські танки 19 липня, 13:56
Відвойовані позиції біля Кліщіївки, зруйнований Часів Яр, портрети загиблих бійців. Тиждень війни у фото 14 липня, 17:38
“На Заході досі немає цієї ідеї: ми повинні перемогти Росію” – політолог Тензер про підсумки саміту НАТО у Вільнюсі Ексклюзивно 13 липня, 18:22
Будівельник Каховської ГЕС. Історія родини херсонського художника, що пережила окупацію, обстріли й потоп 12 липня, 18:16
Дізнайтесь більше
Жителі громади вдруге проголосували за перейменування Первомайського: яку назву обрали
У Гусятині планують відновити і встановити пам’ятник радянському трактору “Універсал-2”
У Дружківській громаді на Донеччині перейменують 22 вулиці. Які потрапили до переліку
У Синельниківському районі Дніпропетровщини змінюють назви вулиць, пов’язані з Росією та СРСР: скільки таких На початок