У Ніжині мешканці гуртожитку УТОС отримали шанс на приватизацію житла

У самому серці Ніжина десятки людей із порушеннями зору роками жили у повній невизначеності — без права власності, без гарантій на завтрашній день. Ситуацію вдалося зрушити з мертвої точки лише після того, як гуртожиток Українського товариства сліпих передали на баланс громади. Тепер мешканці можуть не лише спокійно жити, а й отримати омріяне право приватизувати свої кімнати.

Про це пише Nizhyn Post.

У центрі Ніжина принишк у тихому дворику, затінений деревами, гуртожиток Українського товариства сліпих (УТОС). Люди, які проживають у ньому (переважно родинами) мають порушення зору, або й зовсім не бачать цей світ. Довгий час гуртожиток не перебував на балансі міської ради, а був приватною власністю ГО «УТОС», а люди фактично знаходилися в повітрі. І так тривало роки, чомусь нікому до них не було діла і жили тут на договірній основі, а це означає, що будь-якого дня люди ризикували опинитися на вулиці.

Також стан приміщень двоповерхівки волав про ремонт, але, знову ж таки, зробити будь-які ремонтно-будівельні роботи за кошти місцевого бюджету тут було не можна. Тобто гуртожиток і його мешканці дуже довго знаходилися у стані невизначеності. Обставини ставали дедалі напруженішими, і потрібно було терміново шукати шляхи допомогти людям. 

У вересні 2023 року, на сесії Ніжинської міської ради депутати спільними зусиллями ухвалили рішення про передачу Ніжинського осередку УТОС – гуртожиток на баланс Ніжинської громади.Реклама:

Секретар міської ради Юрій Хоменко зазначив:

“Було проведено колосальну роботу, до якої залучені Київська прокуратура, народні депутати, волонтери, відбулися судові дії по розмежуванню території. За цей час ми відновили в будинку дах, який протікав і були постійні проблеми із сирістю, відновили водопостачання, замінили бойлер, провели повноцінно електрику – це зробило КП «СЄЗ» за кошти міського бюджету. В гуртожитку тепер нові туалети, душові, нові крани тепер, рукомийники — це все було зроблено за кошти міського бюджету і стало можливим після прийняття об’єкта у власність громади”. Читайте також: Велоінфраструктура в Ніжині: що кажуть чиновники

8 травня, на засіданні виконавчого комітету підтримали проєкт рішення «Про укладення додаткових угод до договорів найму житла», що дозволить мешканцям даного гуртожитку змінити адресу реєстрації свого місця проживання, у зв’язку зі зміною адреси даного гуртожитку, і прийняти в тимчасове строкове платне користування, терміном на п’ять років з моменту підписання цієї додаткової угоди, ліжко-місце в житловій кімнаті площею 14,4 м.кв. в гуртожитку з можливістю її подальшої приватизації.

Це означає, що з часом УТОСівці зможуть зробити це житло своєю власністю. І це уже великий позитивний плюс у їхньому житті. Крім цього, наразі вже виділили кошти на проєкт котельні, її вже знайшли й мають передати на баланс гуртожитку.

Як повідомляв MYNIZHYN, 8 травня працівники КП “ВУКГ” висадили на Алеї Шевченка анемони, гейхери, астільби, лілійники, проте не минуло й двох днів, як частина цих квітів зникла — одні ямки. Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram
Viber
Facebook
Instagram
Youtube

Источник

Новини України