У Львові відбулася міжнародна наукова подія, присвячена Всесвітньому квантовому дню

Дата святкування Всесвітнього квантового дня припадає на 14 квітня, що пов’язано з значенням фундаментальної сталої квантової терії – сталої Планка. У цей день та в околі цього дня у різних містах світу організовуються наукові, науково-популярні заходи, присвячені квантовій механіці. Мета – популяризація квантової науки, обговорення наукових результатів з квантової механіки, а також перспектив практичного використання квантового програмування.

Програмування на квантових комп’ютерах принципово відмінне від звичних для нас класичних обчислень. Воно передбачає використання особливостей світу на мікромасштабах (суперпозиції, заплутаності) у обчисленнях. На сьогодні квантові комп’ютери створені, на них програмують та розв’язують спеціальні задачі у сотні мільйонів разів швидше ніж на класичних пристроях. Передбачається, що з розвитком квантових технологій про квантові комп’ютери матимуть перевагу над класичними у розв’язанні практичних задач з широкими областями застосувань. зокрема, задачі логістики, економічні проблеми, питання фармацевтики, тощо.

До ініціативи Всесвітнього святкування квантового дня вже вдруге долучився також Львівський національний університет імені Івана Франка. 25-26 квітня відбувся міжнародний захід який об’єднав науковців та представників IT-спільноти, студентів, школярів, всіх зацікавлених в квантовій інормації та квантових обчисленнях. Наукова подія, присвячена Всесвітньому квантовому дню, відбувалася у гібридному форматі та об’єднала більше 200 учасників з США, Німеччини, Польщі, Португалії, України. Приємно, що запрошені лектори – видатні вчені, представники IT-спільноти з Польщі, та Німеччини – доповідали у Львові.

Захід організовували представники кафедри теоретичної фізики Львівського національного університету імені Івана Франка за підтримки Virtual Ukraine Institute for Advanced Study та Малої академії наук України під егідою ЮНЕСКО. Подія включала популярні лекції з квантової інформації, глибокі наукові доповіді та панельну дискусію. Метою останньої було обговорення перспектив квантових обчислень та досягнень першої в Україні та однієї з перших в Європі бакалаврської освітньої програми «Квантові комп’ютери та квантове програмування» у Львівському університеті. Приємно, що учасники події від школярів до провідних вчених мали приємне враження від наповнення та атмосфери наукового заходу. Дякуємо запрошеним доповідачам за цікаві та змістовні доповіді та всім присутнім за плідні дискусії. Надіємося, що міжнародне святкування Всесвітнього квантового дня у Львові стане традиційним та матиме вагомий позитивний вклад для посилення наукових позицій в області квантової інформації в Україні.

Джерело

Новини України