“Воїни світла. Воїни добра”. У Чернігові погасили марки, присвячені комунальникам

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

"Воїни світла. Воїни добра". Так називаються нові марки від "Укрпошти. Їх 15 лютого погасили у Чернігові, біля будинків на вулиці Чорновола, які у березні постраждали від російського авіанальоту. Були на погашенні й газівники, які після бомбардувань перекривали у тих багатоповерхівках газ.

Це була подяка комунальникам, каже директорка Чернігівської філії "Укрпошти" Олена Дорошенко.

"За те, що щодня можемо по наших дорогах приїхати на роботу, що на роботі в нас є світло, що на роботі в нас є тепло, що на роботі і вдома в нас є зв’язок".

Олена Дорошенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Слюсар "Чернігівгазу" Ігор Сусленко розповідає: за понад місяць облоги Чернігова найбільше йому запам’ятався виїзд 3 березня, саме до будинків на вулиці Чорновола.

Будинок на Чорновола. ФОТО: Суспільне Чернігів"Якщо порівняти, то це, мабуть, грубо буде, але Голлівуд «відпочиває». Будь-які спецефекти – це… Це просто ти приїхав, побачив це все: горить, пилюка, люди… Це як slow-mo (сповільнена зйомка – ред.). А потім якось «клац!» – і робиш. Все. Ти просто знаєш, що треба закрити, перекрити, засувку, кран, оббігти. Якось воно на автоматі все робилося, а розумієш тільки потім. Через якийсь проміжок часу, коли ти вже далеко від цього, десь там на базі сидиш і такий: «Йо-ма-йо». Тільки потім, коли цей адреналін пішов".

Ігор Сусленко. ФОТО: Суспільне Чернігів

На тому виклику працювали дві аварійні бригади, розповідає майстер Сергій Паламарчук. Чоловік згадує, що побачив, коли туди приїхав.

"Жах. Люди перелякані, хаос, дуже тяжка обстановка була. Займалися своєю справою, тому що була поставлена задача, і працювали, щоб перекрити, щоб не було ще більше лиха, ніж те, що сталося".

Сергій Паламарчук. ФОТО: Суспільне Чернігів

Окрім цього, було ще багато викликів, кажуть чоловіки, на яких було важко й небезпечно працювати, а людей не вистачало.

"Хотілося людям, котрі залишилися в інших під’їздах, десь по околицях, щоб у них хоча б було якесь тепло, газ. Води не було, один газ був у багатьох, то цей вогник забирати – це взагалі б… Як Прометей, грубо кажучи", – пригадує Ігор Сусленко.

Погашення марки на Чорновола в Чернігові. ФОТО: Суспільне Чернігів

Надзвичайно складно під час бойових дій працювалося й енергетикам, вони постійно ризикували життями, говорить представник "Чернігівобленерго" Сергій Переверза.

"Були просто навіть сторонні люди, які звільнилися і не працювали на той час у нашій компанії. Дуже багато було таких дзвінків і після закінчення активної фази, вони дзвонили й пропонували свою допомогу. І багато хто з них дійсно допомагав виконувати ці відновлювальні роботи. До першочергового стану ще не відновлено і не буде відновлено ще значний час, оскільки потребує значних капіталовкладень".

Сергій Переверза. ФОТО: Суспільне Чернігів

Те, що про їхню роботу пам’ятають, і відзначили її на марках і поштових конвертах – приємно, говорять чоловіки.

"Нам потрібно ще працювати й працювати, як то кажуть. Скоріше перемогти цих клятих москалів, щоб ми вийшли на нашу фінішну перемогу і всім довели, і тоді відновили наше місто, щоб воно було таке, як раніше, і навіть краще", – говорить Сергій Паламарчук.

"Для нас це дуже-дуже приємно. Дуже приємно, що нас запросили й відзначили. Мабуть, це щось значить. Про нас пам’ятають і я сподіваюсь, що про нас будуть згадувати не тільки в такі часи", – каже Сергій Переверза.

Марка, присвячена чернігівським комунальникам. ФОТО: Суспільне Чернігів

Блок із п’яти марок з комунальниками можна купити у відділеннях "Укрпошти" за 90 гривень. Усього Чернігівщина отримала 4 400 таких аркушів з марками.

Новини України