Що передбачає стайлінг кузова авто. Застереження та обмеження щодо проведення тюнінгу автомобіля

Найбільш поширеним видом тюнінгу автомобіля є зовнішнє тюнігування, що має назву «стайлінг», який супроводжується внесенням змін в дизайнерське оформлення кузова авто та в інтер’єрі його салону. Під час внутрішнього тюнінгу спеціалісти СТО виконують заміну окремих запасних частин та деталей двигуна, вносять конструктивні зміни до системи підвіски, трансмісії чи гальмівної системи. Ще одним різновидом тюнінгу є т. з. чіп-тюнінг, під час якого за інформацією сайту https://shop.a-drive.com.ua/ оновлення стосується програмного забезпечення сучасних авто, яке пов’язане з електронним блоком керування. Обмежень щодо проведення стайлінгу кузова чи салону авто майже немає, в той час, як внесення змін до внутрішніх систем автомобіля пов’язане з технічними характеристиками.

Які види стилізації передбачає стайлінг

Головним завданням стайлінгу (в перекладі з англійської «стилізація») кузова автомобіля є надання йому індивідуальних яскравих та пізнаваних рис. Під час проведення стайлінгу кузова:

  • проводиться перефарбування частини кузова чи його окремих елементів в інший колір, в тому числі через нанесення оригінальних малюнків та різних світлових рішень;
  • можливе встановлення спойлерів – спеціальних елементів, завдяки яким можливе докорінне покращення аеродинамічних властивостей авто та зниження рівня забруднення забрудненості, особливо – під час їзди на високих швидкостях;
  • можливе використання різних накладок, антикрил, кенгрурин, дефлекторів та інших елементів, завдяки яким можна докорінно змінити зовнішній вигляд бампера та фар чи додати нові освітлювальні прилади.

Під час оновлення інтер’єру салону авто може проводитися перетяжка крісел в салоні авто, керма, стелі кузова та боковин дверцят в тому числі з використанням оздоблювальних матеріалів на кшталт натуральної та штучної шкіри, велюру чи алькантари. Також зміни інтер’єру салону авто, за інформацією сайту Adrenalin Drive, можуть супроводжуватися підключенням підігріву сидінь та/або встановленням системи підсвічування декору поверхні.

Деякі обмеження щодо тюнінгу автомобіля

Обмеження щодо проведення тюнінгу кузова, інтер’єру салону та окремих систем автомобіля стосуються безпеки водіїв та можливого погіршення керованості авто. Так, чинними правилами заборонено використання нового керма, конструкція та габарити не відповідають даним технічного паспорту автомобіля. Також не можна вносити зміни до конструкції глушника чи використовувати автомобіль на дорогах загального користування без каталізатора, який поглинає звук та знижує рівень токсичності вихлопних газів.

Окремі застереження існують для використання спеціальних плівок, що забезпечують тонування лобового та бокового скла автомобіля – встановлення плівки не повинно зменшувати параметри світопропускної здатності більш як на 25 відсотків, крім того, не можна використовувати дзеркальну плівку на лобовому склі.

За наслідками стайлінгу кузова, за умови, що нанесений малюнок на кузові займає більше як 30% площі поверхні кузова, власникам авто знадобиться внести відповідні зміни в технічний паспорт.

Новини України