Під час прогулянки містом, можна почути де-не-де, як лунає російська музика. Декого це дратує, дехто ставить нейтрально до такого публічного звучання, а декому взагалі подобається.
Журналісти MYNIZHYN з’ясували, якої думки містяни про публічне виконання російськомовної музики та що з цього приводу пише законодавство.
Законодавство
Верховна Рада заборонила російську музику в публічних місцях
Верховна Рада 19 червня прийняла Закон (проект № 7273-д), яким заборонила російську музику в українських медіа та громадському просторі, а також Закон (проект № 7459), яким заборонений імпорт та розповсюдження книг та іншої видавничої продукції з росії, тимчасово окупованих нею територій України та з білорусі.
Повністю та безстроково під забороною буде публічне виконання та показ фонограм та музичних кліпів, виконаних та/або вироблених співаком (співачкою), який є або був у будь-який період після 1991 року громадянином росії, за винятком колишніх громадян росії, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають (не мали на момент смерті) громадянства росії.
Така заборона не застосовуватиметься під час ретрансляції провайдерами програмної послуги передач (програм) іноземних організацій мовлення (окрім організацій мовлення держави-агресора) та у складі фільмів, фрагментів звукового ряду телевізійних передач, створених до 20 лютого 2014 року.
Заборона також не поширюватиметься на співаків та співачок, яких включено до Переліку музичних виконавців (співаків) державиагресора, які засуджують агресію проти України. Цей Перелік буде публічним та формуватиметься за погодженням з СБУ та РНБО. СБУ має право не розкривати підстав, що стали причиною відмови у включенні особи до Переліку.
Штраф за порушення – 10 відсотків розміру ліцензійного збору.
Також, за російську музику у публічних закладах хочуть ввести штрафи. Таку пропозицію внесли депутати Верховної Ради.
Якої думки ніжинці щодо публічного виконання російської музики?
Наші журналісти зробили опитування в Телеграм, результати наступні:
Також було опубліковано пост у мережі Facebook, де кожен охочий міг висловити власну думку щодо цього питання. Коментарі людей здебільшого схожі: майже всі різко засуджують.
Якої думки фахівці?
Марина Ларченко
Кандидат юридичних наук, доцент, викладач Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя
Я не підтримую виконання російської музики в публічних місцях. Взагалі, останнім часом намагаюсь слухати лише українську музику. По суті, якщо людина десь вдома слухає якусь музику – то її особиста справа, але якщо йдеться про публічне виконання, публічну пропаганду, то це вже інше.
Щодо моєї думки як юриста, кандидата юридичних наук. Я вважаю, що тут має бути заборона на законодавчому рівні. Єдиний момент, який може бути проблемним – комплексний, системний підхід до вирішення проблеми. Треба вносити зміни до багатьох нормативних актів. Це повинна бути загальна політика держави, яка стосуватиметься ЗМІ, освітніх процесів в Україні тощо. Законодавство не має обмежуватися одним законом, а включати зміну більше десятка нормативно-правових актів. Тоді дійсно варто говорити, що мета такої акції буде досягнута, адже зменшиться потенційний ризик того, що будуть шпарини для тих, хто захоче обійти це все. У даному випадку, це боротьба за українську мову, музику. В інших сферах обмеження російської мови – боротьба на ментальному рівні, складова нашої інформаційної війни з ворогом. Тому, на мою думку, треба було цей процес починати давно, але добре що він розпочався хоча б зараз, і, сподіваюсь, він досягне свого результату і не буде двозначних, неефективних рішень.
Від редакції: закликаємо не підтримувати російськомовний контент і переходити на український, оскільки нам потрібно витіснити росіян не тільки з наших територій, а й «голів». Через роками насаджену російську культуру, ми можемо втратити усі надбання нашого народу, якщо не скористаємось цією можливістю.
Від редакції: закликаємо не підтримувати російськомовний контент і переходити на український, оскільки нам потрібно витіснити росіян не тільки з наших територій, а й «голів». Через роками насаджену російську культуру, ми можемо втратити усі надбання нашого народу, якщо не скористаємось цією можливістю.
АВТОР: Воронуха Олександр
Джерело: ЛігаЗакон
Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn Теги: Російська, музика, та, Ніжин, якої, думки, люди, що, говорить, законодавство