Черкаси розташовані на правому березі Кременчуцького водосховища. Місто було осередком формування Козаччини та брало безпосередню участь національно-визвольній боротьбі під проводом Хмельницького та Коліївщині. XIX століття стало для Черкас періодом значних змін та трансформацій. З провінційного містечка Черкаси перетворилися на важливий економічний центр.
Відео дня
Нині це великий промисловий центр і головний культурний осередок цілого регіону. У мережі з’явилися рідкісні історичні фото Черкас у XIX та на початку ХХ століття.
У другій половині XIX століття в Черкасах активно розвивалася промисловість. Відкрилися цукроварні, цегельні заводи, лісопилки, тютюнові фабрики.
І загалом місто стало важливим торговим центром завдяки своєму розташуванню на річці Дніпро. З давніх часів тут активно розвивалася торгівля зерном, лісом та іншими товарами.
Будівництво залізниці стало важливою віхою у розвитку міста. Колії значно покращили транспортне сполучення Черкас з іншими містами, сприяючи подальшому розвитку промисловості та торгівлі.
Крім того, на межі XIX-XX століть відкривалися нові школи та навчальні заклади, розвивалася культурна сфера, будувалися театри, бібліотеки, організовувалися різноманітні заходи.
У 1815 році відомий архітектор Вільям Гесте розробив новий генеральний план Черкас, який передбачав регулярну забудову та створення нових площ і вулиць.
Ландшафт історичної частини міста сформували Замкова гора, де колись був Черкаський замок та численні яри в Соснівці. Більша частина міста розташована на рівнині. Дії радянських містобудівників спотворили природний рельєф дніпровських пагорбів.
Раніше OBOZ.UA публікував історичні фото Харкова у часи, коли місто було столицею України.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.