12 грудня 2024 р. 19 0
Офіс майбутнього, де все для роботи і загального користування. В Україну прийшла мода на шкільні коворкінги. Це новий підхід до навчання, спрямований на розкриття підприємницького потенціалу молоді та полегшення вибору професії школярами.
Таку ініціативу підтримали і реалізували у місті Пирятин Полтавської області. Кулінарний, артшвейний, садовий, інноваційний, гончарний коворкінг вже працює у громаді. Це простори на базі навчальних закладів, які облаштовані сучасною технікою, зручними зонами для навчання, спілкування та відпочинку.
Виникає питання – яка ж відмінність від звичайних майстерень?
Тут наявні не лише сучасне обладнання, а й нова навчальна програма та креативний педагог. У Пирятинські громаді цей проект реалізували за кошти ЄС, допомогу у написання грантових заяв надавали національні експерти.
11 грудня ініціатори унікального проекту завітали до Прилук. На базі ліцею №1 презентували уже напрацьовані здобутки та агітували за створення подібних просторів у нашій громаді.
Маркіян Дацишин розповідає, за останні 3 роки побували у 10 містах України. Зароблені кошти можна спрямувати на допомогу ЗСУ. Також Маркіян Дацишин говорить, коворкінг може працювати для учнівської молоді в режимі бізнес-інкубатору. В результаті старшокласники можуть надихнутися тією чи іншою ідеєю і започаткувати вже власну справу.
Запитуємо в учениці ліцею №1 Софії Ліпіної чи цікава для неї можливість розкриття підприємницького потенціалу саме в рамках шкільного коворкінгу? Вона відповідає, що це дійсно дуже цікаво, адже може виявити вже у школі якісь базові навики.
На сьогодні створення умов для розвитку шкільної молоді – один із основних факторів роботи міської ради. Цю ініціативу до запровадження у місті планують підтримати.
Новітні впровадження для учнівської молоді нашого міста вважають необхідними і у ліцеї №14.
В наш час освітні заклади міста відзначаються активною роботою у напрямку залучення донорських коштів та реалізації грантових проектів. Ідея створення шкільних коворкінгів зацікавила і директорку прилуцького ліцею №1 Олену Рогальову, яка позитивно оцінила таку можливість.