Професійний гриль та його застосування

Для швидкого приготування різних страв та для збереження їх корисних властивостей використовують гриль. Його відносять до професійного обладнання, так як без нього не можлива робота жодного кафе та закладів з великим потоком клієнтів. Професійний гриль дозволяє смажити їжу без додавання олії, що підходить для людей, які слідкують за своєю вагою або знаходяться на дієті.

Види грилю та їх особливості

Гриль призначений для приготування їжі за рахунок тепла. При цьому страва одночасно смажиться та печеться. Є два найбільш поширені види грилів:

  • контактні;
  • роликові.

Принцип роботи контактного грилю дуже простий. У складі є дві пластини, які нагріваються до певної температури та притискаються одна до одної. Посередині між ними кладуть продукти і вони починають готуватись. Завдяки двосторонній прожарці, їх не потрібно перевертати, що значно прискорює процес приготування страв. В контактному грилі можна приготувати смачне мясо, рибу, смажені ковбаски, запекти овочі, зробити гарячі бутерброди. Їх часто купують для домашнього користування.

Роликові грилі найчастіше використовуються в закладах швидкого харчування та різних кафе. На них швидко та зручно готувати продукти циліндричної форми, наприклад, сосиски. Приготування відбувається за рахунок роликів, які нагріваються та обертаються. Завдяки тому, що відбувається саме такий рух, продукти рівномірно обсмажуються та не втрачають своєї користі.

Основні види грилю за типом топлива

Найрізноманітніші страви можна приготувати за допомогою теплового обладнання. Якість приготовлених продуктів та їх користь залежать від матеріалу, з якого виготовлена техніка та типу палива, на якому готуються страви. Теплове обладнання можна розмістити вдома або на кухні. В залежності від моделі та типу палива існують такі варіанти:

  • газові — вони є великого та маленького розмірів. Їх зручно встановити на подвір’ї та брати з собою в подорож чи на природу. Працюють автоматично. Є декілька режимів та вони швидко нагріваються;
  • електричні — працюють від мережі 220 В, швидко нагріваються, мають великі розміри та використовуються в закладах харчування. Менші моделі підходять для застосування вдома;
  • пелетні — до такого обладнання для топлива використовують пелети, вони в свою чергу перетворюються на вуглі та довго тримають температуру. Приготована їжа виходить апетитна та з димком;
  • вугільні — використовують лише на вулиці, в основному для приготування мяса, смачних та ароматних стейків.

Готувати на грилі одне задоволення, особливо на свіжому повітрі та в компанії друзів.

На що звернути увагу при покупці?

Щоб купити якісне теплове обладнання, в першу чергу треба звернути увагу на розмір, зручність в пересуванні, та ще деякі важливі фактори:

  • потужність — показник для різних моделей варіюється в діапазоні 1000-2500 кВт;
  • розмір та форма — моделі закритого типу можна використовувати в дощову погоду;
  • матеріал з якого виготовлене обладнання та решітки — цей показник впливає на якість приготовлених страв;
  • кількість режимів;
  • термостат — допоможе слідкувати за температурою, особливо важливе її регулювання при приготуванні мяса;
  • додаткові функції.

В умовах сучасного життя та його швидкого темпу, теплове обладнання допоможе заощадити час та швидко приготувати смачну та корисну їжу на всю сім’ю.

Новини України