Морозний сезон – це не лише час для святкування, а й прекрасна пора для активного відпочинку. Одні прагнуть втекти в теплі краї, а інші поїхати в засніжені Карпати. Однак, є й ті, хто не припиняє пізнавати унікальні локації нашої країни. Сьогодні розповідаємо про таємничі атракції, які має побачити кожен. Тож де насолодитися красою підземних лабіринтів – читайте нижче.
Відео дня
Атлантида
Розташовується у межах Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. З 1975 року локація стала геологічною пам’яткою природи загальнодержавного значення.
Печера являє собою трирівневу карстову порожнину загальною протяжністю ходів понад 2500 метрів. Вона характеризується численними кристалічними утвореннями різноманітних кольорів й розмірів. Щоб побачити це диво природи, потрібно піднятися на семи метрову висоту.
Тут розміщуються загадкові зали (Радості, Сміху тощо), вузькі галереї (Трьох нещасних, Партизанська), таємничі гроти та довгі коридори (Чортів хвіст). А ще можна зустріти крилатих мешканців підземелля – кажанів.
Будьте готові до того, що під час експедиції доведеться чимало ходити, повзати, дертися по скелях та навіть вимазатися у глині з ніг до голови.
Орендувати необхідне спорядження, а саме міцні комбінезони та яскраві ліхтарі, можна в досвідчених спелеологів.
Попелюшка
Знаходиться на території Чернівецької області неподалік села Подвірне. Її вважають третьою за довжиною гіпсовою печерою у світі. Атракцію відкрили в 1977 році, адже до XX століття тут стояла вода.
До речі, значна її частина розташовується у прикордонній зоні Молдови.
Підземелля простягається на понад 90 кілометрів та має 3 рівні. Туристи можуть прогулятися великими галереями, побачити озерця та фігури з кристалів та скульптуру Попелюшки.
Поговорюють, що в цих печерах унікальне повітря, яке схоже на повітря океанських западин. Вважають, що саме тут розміщуються невичерпні запаси спелеоресурсів.
Кришталева
Знаходиться на околиці села Кривче Чортківського району Тернопільської області. Існує думка, що печеру відкрив монах єзуїтського ордену Габріель Жанжинський. Підземелля досліджували протягом XIX та на початку XX століть.
Середня ширина тунелів сягає 2 метри, а довжина – понад 28 кілометрів. Тут зможуть комфортно рухатися навіть ті, хто не має досвіду спелеотуризму. Також в печерах облаштували освітлений екскурсійний маршрут, який триває близько півтори години.
Атракція відрізняється сухою атмосферою та сталою температурою +10,6°C протягом усього року. В тунелях переважають кристали кремового та рожево-бурштинового кольору.
Для дослідження Кришталевої спеціальне спорядження не знадобиться, проте краще взяти зі собою змінне взуття.
Скитська
Розташовується у межах Заставнівського району Чернівецької області, неподалік села Звенячин. Печеру відкрили в 1950-х роках на місці Скитського кар’єру в урочищі Гострі Говди.
Довжина тунелів простягається на понад 3,5 кілометри.
Під час екскурсії туристи почують багато цікавих назв, які спелеологи дали різним ходам. Це і закручений лаз “Спіраль”, і складний для проходження “Духовка”, і популярні “Кончіта” та “Горло”.
Однак найбільше мандрівники бажають потрапити до Кришталевої зали, де стіни та стеля сяють тисячами гіпсових кристалів різноманітних форм та кольорів.
Оптимістична
Розміщується у межах Чортківського району Тернопільської області в лісовому урочищі “Королівка”. Її вважають найдовшою у світі гіпсовою печерою, яка увійшла до Книги рекордів Гіннеса.
Ходи підземелля простягаються на понад 267 кілометрів. А їхня глибина – близько 20-80 метрів. До сьогодні їх не вдалося дослідити до кінця.
Крім гіпсових стін, туристи побачать величезні кристали, химерні геліктити, і навіть “їжачки” та “троянди”.
Печера Оптимістична характеризується 15 різними за зовнішнім виглядом районами. Серед них найбільш відомі “Караганда”, “Золотий Полоз”, “Чумацький шлях” тощо. А в Заозерному облаштували табори, де можна перепочити та перекусити. Також, якщо похід планується на кілька днів, сюди постачають продукти та організовують всі умови для ночівлі та приготування їжі.
Готові стати дослідником? Відкрийте для себе таємничий підземний світ!
Раніше OBOZ.UA розповідав про найкращі термальні курорти України, що зігріють у люті морози
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!