Не всі декларації доступні: що у власності голів РВА Черкащини

Районні військові адміністрації на Черкащині очолюють Валерія Бандурко, Ігор Миклащук, Юрій Піковський та Юрій Дудка. Очільники районів за 2024 рік отримали мільйонні зарплати. Новий автомобіль задекларувала одна керівниця.

Декларації голів РВА Черкащини. Колаж Суспільне


Про це Суспільному стало відомо з їхніх декларацій за 2024 рік.

Голова Черкаської районної військової адміністрації Валерія Бандурко

Голова Черкаської районної військової адміністрації за 2024 рік задекларувала майже два мільйони гривень (1 857 980 грн) прибутків. За основним місцем роботи Бандурко виплатили понад мільйон гривень зарплатні (1 152 093 грн). Посадовиця також отримала майже 140 тисяч гривень аліментів від акціонерного товариства МХП та 566 тисяч внаслідок відчуження рухомого майна.

Серед об’єктів нерухомості Бандурко належить квартира в Смілі площею 37 “квадратів”, також квартира в Черкасах площею 116,3 квадратного метра вартістю понад чотири мільйони гривень, що посадовиця набула у власність у 2023 році.

У 2024 році очільниця Черкаського району придбала автомобіль Tesla 2023 року випуску. Із заощаджень Валерія Бандурко задекларувала п’ять тисяч доларів у готівці.

Голова Уманської районної військової адміністрації Ігор Миклащук

Голова Уманської районної військової адміністрації згідно з декларацією, за 2024 рік отримав близько мільйона гривень (1 044 526 грн) за основним місцем роботи та 43 тисячі працюючи за сумісництвом в Інституті всесвітньої історії НАН України.

Серед нерухомості, у власності Ігоря Миклащука квартира у Вишневому на Київщині площею 22,9 квадратного метра, його дружина Марія володіє кватирами в Тернополі — у 13,2 квадратного метра та Києві — 61,6 квадратного метра. Донька Олександра володіє квартирою в Тернополі та земельною ділянкою площею близько семи соток у Фастові.

У власності сім’ї Миклащуків одне авто — Volkswagen Jetta 2013 року випуску, власницею якого є дружина Марія. Нового майна за 2024 рік в родині не з’явилось, грошові активи відсутні.

Голова Звенигородської районної військової адміністрації Юрій Піковський

Згідно з декларацією за 2024 рік, доходи голови Звенигородської районної військової адміністрації за 2024 рік склали близько 885 тисяч гривень (884 823 грн): з них близько 770 тисяч гривень (769926 грн) заробітної плати за основним місцем роботи, 71 тисячу гривень пенсії та близько 43 тисяч від надання майна в оренду. Серед доходів дружини Анжели посадовець вказав понад 455 тисяч гривень заробітної плати від Будищенського психоневрологічного інтернату, близько 156 тисяч гривень пенсії та близько 51 тисяч гривень від надання майна в оренду, загалом — понад 661 тисяча гривень прибутку за рік.

У власності дружини голови РВА — квартира в Черкасах площею майже 66 квадратних метрів, дві квартири в Києві площею 124,7 та 67,6 квадратного метра, житловий будинок у Звенигородці площею 264,9 квадратного метра. Також в подружжя є право на користування житловим будинком в селищі Будище площею 60 квадратних метрів, що належить Юлії Піковській.

Юрій Піковський є власником однієї земельної ділянки на Черкащині площею 2,88 гектара. Його дружина володіє двома земельними ділянками площею майже вісім гектарів.

Серед транспортних засобів, Юрію Піковському належить два автомобілі Hyundai Santa Fe та Ford Transit, Анжелі Піковській — Hyundai Sonata.

Цю ж власність Юрій Піковський декларував у попередні роки, грошові активи в посадовця відсутні.

Голова Золотонівської районної військової адміністрації Юрій Дудка

Декларація голови Золотоніської районної військової адміністрації не у відкритому доступі. Юрій Дудка зазначив, що він чинний військовослужбовець, відряджений на посаду держслужбовця, тому через воєнний стан його декларація наразі закрита для громадськості.

Координаторка Руху “Чесно” Віта Думанська пояснила, що чинні військові можуть обіймати посади у держорганах, проте їхні декларації наразі не у відкритому доступі в інтересах безпеки:

“Військовослужбовці Збройних сил України та інших військових формувань можуть бути відряджені до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних закладів освіти для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі”.

За словами Віти Думанської, військові можуть не подавати декларації у вільний доступ.

Джерело

Новини України