За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Правоохоронці. Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області
На Тернопільщині оперативники викрили групу, яка продавала позашляховики, завезені як гуманітарна допомога для Збройних сил України.
Про це розповів Суспільному під час брифінгу начальник головного управління Нацполіції в області Сергій Зюбаненко.
За словами Зюбаненка, підозрюють жителів Луганської та Дніпропетровської областей.
"Задокументовано близько 50 автомобілів, які до військових не доїхали, були продані фізичним особам шляхом створення фіктивного благодійного фонду. Оголошення розповсюджувалися в мережі інтернет і на сайтах для продажу автомобілів. Затриманими є уродженці Луганської та Дніпропетровської областей. Невідкладні слідчі дії, обшуки проводились на території Тернопільської та Дніпропетровської областей. Двоє людей затримані на даний час в порядку ст.208. Їм оголошено підозру. Організатору так само оголошено підозру. Вирішується питання про запобіжний захід".
Сергій Зюбаненко. Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області
Керівник обласної поліції каже, підозрюваних затримали в Тернополі при спробі продажу двох автомобілів для військових.
"Організатор — уродженець Казахстану. Ще у 2022 році він організував збут транспортних засобів, ввезених на територію України, як гуманітарну допомогу для військової частини та Збройних сил. Згодом чоловік створив ще й фіктивний благодійний фонд. У спільники взяв двох уродженців Луганської області, які працювали на нього в Тернополі. Вони ремонтували автомобілі, виставляли оголошення на інтернет-платформах та підшуковували клієнтів. За одне авто в середньому просили 5 000 доларів".
Затримання. Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області
За словами Сергія Зюбаненка, під час проведення семи одночасних обшуків на території двох областей, які проходили під процесуальним керівництвом Тернопільської окружної прокуратури, в підозрюваних вилучили чорнові записи з бухгалтерією, копії документів на реалізовані ними автомобілі, два позашляховики, мобільні телефони та комп’ютерну техніку, а також фіктивні грамоти від благодійних фондів, які нібито підтверджували благодійну діяльність".
Вилучені гроші. Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області
"Сума 8 300 доларів. Ця схема працювала декілька місяців. Чоловікам, які продавали автомобілі, оголосили підозру за статтею 201, ч.3 Кримінального Кодексу України, а це незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, вчинене організованою групою в особливо великому розмірі під час воєнного стану. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років та з конфіскацією майна. Триває досудове розслідування", — розповів начальник начальник головного управління Нацполіції в Тернопільській області.
Один з автомобілів, який хотіли продати. Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області