На Полтавщині рятувальники вчаться керувати дронами: для чого будуть використовувати

За інформацією: Суспільне Полтава.

Суспільне Полтава

Рятувальники Полтавщини навчаються керувати безпілотниками, аби використовувати їх у роботі. Нині курс завершує друга група, це 12 працівників із усіх районних центрів регіону. Про це Суспільному розповів начальник відділу ДСНС Полтавщини Володимир Сліпець.

У Полтавській громаді влаштували навчання для рятувальників. Серед поля вони запускають безпілотники, за допомогою яких шукають певні об’єкти та мають зафіксувати їхні координати.

Рятувальник Дмитро Шаповал керує безпілотником. Суспільне Полтава

"Зараз проводимо розвідку, шукаємо муляжні танки, які з картонок зробили. І проводимо розвідку місцевості. Поки що візуально продивляюся всю територію, а вже потім піду нижче, детальніше, щоб побачити уже ці об’єкти. Так, як я в дитинстві грав на приставках, пульт керування дуже схожий. Спробував, складного немає нічого", – розповів начальник сектору ГУ ДСНС Полтавщини Дмитро Шаповал.

Це друга група рятувальників у регіоні, яку навчають керувати дронами. Пристрої застосовуватимуть у роботі, каже начальник відділу ГУ ДСНС Полтавщини Володимир Сліпець.

"Це для розвідки місцевості, пошуку заблукалих у гірській місцевості, в лісах, виявлення осередків пожеж у лісах, на торфовищах. Перша група минулого місяця навчалася. Цього місяця навчається група, яка складається з 12 чоловік. З кожного районного нашого управління по дві особи і з головного управління чотири особи. Вже певна кількість безпілотних літальних апаратів є у нас в підрозділах", – розповів Володимир Сліпець.

Рятувальники Полтавщини на навчаннях з керування дронами. Суспільне Полтава

Один із дронів рятувальникам передали благодійники з "Ротарі Клуб Україна". Його використовуватимуть для розмінування території.

"Для цього нам надали оцей підвіс, який називається магнітометр. При польоті на висоті близько 1–1,5 метри плануємо визначати наявність вибухонебезпечних предметів. По-перше, він може пройти ті площі, де залучення особового складу є досить небезпечним. І по-друге, це час, якого завжди нам не вистачає", – розповів Суспільному головний фахівець управління ГУ ДСНС Полтавщини Максим Петрушкевич.

Рятувальник Максим Петрушкевич показує дрон, який передали благодійники. Суспільне Полтава

Навчання для рятувальників проводить інструктор полтавського осередку аеророзвідки "Сварог" Олег Голота. Він розповідає:

"Перший етап – це теоретичне проходження матеріалу від "Victory Drones" (волонтерський проєкт – ред.). Йде перша теоретична лекція, ми переглядаємо все, що було в курсі і відповідаємо на питання по тому, з чим були проблеми. Потім починаємо практичне застосування, використання самого квадрокоптера. Робимо перші злети і виконуємо задачі".

Рятувальники готують до запуску дрон, який допомагає шукати вибухонебезпечні предмети. Суспільне Полтава

За словами інструктора, по закінченню навчання рятувальники мають пройти тестування, а потім отримають сертифікати. Такий курс ініціювала Держслужба із надзвичайних ситуацій.

Читайте також

  • "Морально було тяжко": робота рятувальників Полтавщини від початку повномасштабної війни
  • Розмінування Полтавщини та деокупованих територій України: інтерв’ю з надзвичайником В'ячеславом Вороньком

На початок

Новини України