Протягом 2024 року на Чернігівщині від лептоспірозу померли 11 людей, захворіли — 76, розповідає Суспільне Чернігів.
Про це повідомив генеральний директор Державної установи “Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Олександр Чепурний на сторінці закладу у Facebook.
За його словами, тільки за два тижні січня 2025 року в області на лептоспіроз захворіли три людини. Для порівняння, торік за весь січень цю хворобу діагностували у двох жителів області.
“Все це говорить про те, що епідемічний процес загострюється. Ризики захворіти дуже високі. Тому закликаю вас дивитися за наявністю гризунів у ваших помешканнях. Вчасно проводьте дератифікацію. Забезпечте належні умови зберігання овочів та фруктів в погребі, адже саме вони інфікуються і є причиною захворювання. Найголовніше, коли відчуваєте будь-які зміни в стані здоров’я (лихоманка, головний біль, м’язові болі, — ред.)— не займайтеся самолікуванням і вчасно звертайтеся до фахівців”, — радить Олександр Чепурний.
Статистика за попередні роки
Як повідомив головний санітарний лікар області в програмі “Праймвечір. Акценти” в ефірі Українське Радіо Чернігів, у 2022 році на Чернігівщині було зафіксовано чотири випадки захворювання на лептоспіроз, у 2023 році — 24 випадки, в тому числі шість летальних. Перебіг хвороби тяжкий або вище середньої тяжкості, тобто досить тяжка клінічна картина.
В яких районах області були зафіксовані випадки хвороби
- Чернігівський район (це з містом Чернігів) – 34 хворих;
- Ніжинський район – 20 хворих;
- Новгород-Сіверський район – 7,
- Корюківський район – 8;
- Прилуцький – 7.
Якщо дивитися на територіальний розподіл, то найгірша ситуація в Ніжинському районі. Тому що, навіть якщо порівнювати Чернігівський район з Черніговом (34 хворих) і Ніжинський район (20 хворих), то і територіально, і за кількістю жителів ці райони не можна порівнювати.Реклама:
“Щодо летальних випадків, то, в принципі, вони так пропорційні по всіх. Більше, знову ж, у Ніжинському й Чернігівському районах. Щодо гендеру, то захворіло 31 жінка і 45 чоловіків, госпіталізовано 75 хворих і одна дитина 16 років”, — розповів Олександр Чепурний. Читайте також: У Ніжині замість МСЕК створили спеціальну експертну команду в міськлікарні
Чим небезпечний лептоспіроз
Лептоспіроз – це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через заражену воду, ґрунт та продукти, а також при контакті з інфікованими тваринами. Ця захворюваність сезонна і зростає влітку та восени.
Захворіти на лептоспіроз можна при контакті з інфікованими тваринами чи під час купання у заражених водоймах.
“Протягом року моніторимо водойми. І треба відмітити, що приблизно 50 відсотків водойм нашого регіону інфіковані лептоспірами різних типів. Відомо, що збудник циркулює у закритих природних водоймах і закритих водоймах, що виникли після розливу річок. Особливо небезпека зростає в період підвищеної температури повітря, що є ідеальною умовою для розмноження збудника в навколишньому середовищі. Але виявляли збудник лептоспірозу навіть і в проточних водоймах — а саме в місцях із тихою течією. Це невеликі річки: Удай в Прилуцькому районі, Бистриця в Ніжинському районі, Снов та Убідь в Корюківському районі”, — зазначив Олександр Чепурний.
У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки.
Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання. Лептоспіроз може призвести до ураження нервової системи, менінгіту (запалення оболонок головного та спинного мозку), нирок, печінки, легень чи навіть смерті. Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Як повідомляв MYNIZHYN, чи знаєте ви, скільки немовлят народилося у Ніжині за 2021-2024 роки? Ми зібрали для вас цікаву статистику: кількість хлопчиків, дівчаток, двійнят і навіть рекорди року! Також у матеріалі — спроба дізнатися, скільки ніжинців пішло з життя за останні три роки. Відповіді на всі запитання — у матеріалі. Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram
Viber
Facebook
Instagram
Youtube