В одному з центрів підготовки підрозділів на Чернігівщині впровадили нову програму базової загальновійськової підготовки. Зокрема стало більше вправ зі стрільби, зробили акцент на протидію атакам дронів та роботу з РЕБ — установками.
Про це Суспільному розповів командир роти навчального батальйону з позивним “Атос”.
Нагадаємо, з 1 листопада 2024 року в Україні збільшили термін проходження базової загальновійськової підготовки з 30 до 45 днів у всіх центрах підготовки та оновили програму.
“Додали значну кількість вправ зі стрільби, збільшили кількість набоїв, які будуть використовувати курсанти. Я думаю, що це допоможе значно краще підвищувати навички стрільби. Плюс збільшуються тактичні заняття, а саме робиться акцент на протидію дронам противника — БпЛА, FPV, «Mavic» та інші. Так само взяли акцент на використання курсантами РЕБ-установок”, — каже командир роти навчального батальйону “Атос”.
Фото: Командир роти навчального батальйону “Атос”. Джерело: Суспільне Чернігів
На заняттях з подолання психологічної смуги перешкод для новобранців в одному із центрів підготовки підрозділів Сухопутних військ ЗСУ інструктори вчать працювати в умовах обстрілів, нальоту дронів та скидів. А також, як діяти в разі поранення у бою.
Фото: Військові проходять підготовку. Джерело: Суспільне Чернігів / Максим Кішка
Фото: Військовий проходить підготовку. Джерело: Суспільне Чернігів / Максим Кішка
Після смуги перешкод — “обкатка танком”. Коли бійці лягають під танк, який проїжджає над ними, вони вчаться долати страх бронетехніки.
Фото: “Обкатка танком”. Джерело: Суспільне Чернігів / Максим Кішка
Фото: Танк та військові. Джерело: Суспільне Чернігів / Максим Кішка
За словами командира роти навчального батальйону, наразі мобілізованих з бойовим досвідом небагато, більшість ніколи не тримали в руках зброю.
“Які пов’язані з ІТ-сферою, цікавляться дронами, цікавляться технікою і планують в майбутньому займати посади операторів дронів. Також багато тих людей, які в цивільному житті займалися десь у сфері медицини, цікавляться тактичною медициною. Люди старшого віку мають більший життєвий досвід, серед них дуже багато грамотних, навчених, досвідчених водіїв, механіків, слюсарів”, — каже “Атос”.
Фото: Військові проходять навчання. Джерело: Суспільне Чернігів / Максим Кішка
Фото: Військові проходять навчання. Джерело: Суспільне Чернігів / Максим Кішка
Один з тих, хто не має військового досвіду, Олексій. Йому 31 рік. Розповідає, отримав повістку на київському вокзалі, а потім пройшов військово-лікарську комісію.Реклама:
“Ми маємо стояти, щоб до наших батьків ніхто не прийшов додому. Перемога — найголовніша мотивація, яка має бути”.
Фото: Олексій, мобілізований. Джерело: Суспільне Чернігів
Навчання для військових в центрі підготовки підрозділів Сухопутних військ. Суспільне Чернігів / Максим Кішка
За словами Олексія, на навчанні він перебуває майже місяць. Вже визначився, куди хоче піти далі.
“Я вже записався: 48-ма Окрема штурмова, батальйон кримськотатарський. Снайпером. Зір прекрасний, слух — все чудово. Будемо бити”, — розповідає Олексій.
Фото: Навчання для військових в центрі підготовки підрозділів Сухопутних військ. Джерело: Суспільне Чернігів / Максим Кішка
Фото: Військовий проходить навчання в центрі підготовки підрозділів Сухопутних військ. Джерело: Суспільне Чернігів / Максим Кішка
Денис з Фастова Київської області. Каже: проходив строкову службу 10 років тому і хотів мобілізуватися в перші дні повномасштабного вторгнення.
“Проходив медкомісію, але сказали чекати. Потім, коли дали повістку, тоді вже прийшов. Тут подобається. Хороші хлопці, атмосфера добра”.
Фото: Денис, мобілізований. Джерело: Суспільне Чернігів
Денис говорить: 45 днів для базової підготовки достатньо.
Артем з Малина, що на Житомирщині. На початку повномасштабного вторгнення був у складі територіальної оборони, зазнав поранення. Після реабілітації вирішив мобілізуватися вдруге.
Фото: Артем, мобілізований. Джерело: Суспільне Чернігів
За словами Артема відношення він ще не отримав.
“Наразі я готуюся, я хочу або потрапити сюди, в цю ж саму частину, або інструктором, або піти надалі захищати Україну. Я вважаю, що побратимів міняти треба. Тому що всі втомлюються, а треба допомагати один одному”.
Як повідомляв MYNIZHYN, станом на 23 листопада Чернігівщина вже отримала субвенцію в розмірі 86,3 мільйони гривень для 37 ветеранів серед ВПО, осіб з І-ІІ групою інвалідності внаслідок війни та родин загиблих захисників. З них 21 особа – уже з житлом. Решта – ще у пошуку.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Youtube Джерело: suspilne.media Теги: Чернігівщина, Підготовка, Війна, Навчання Новини по темі:
24.11.2024, 17:25 861 Пошкоджені будинки та поранені: росіяни атакували Чернігівщину
24.11.2024, 16:44 283 Порушення прав дітей у Борзнянському ліцеї: результати моніторинг
24.11.2024, 09:41 401 Вогонь із мінометів: росіяни обстріляли два села на Чернігівщині
23.11.2024, 17:33 446 Заблукала у приміському лісі в сутінках: поліцейські на Чернігівщин
23.11.2024, 16:58 304 Державна підтримка: 61 мільйон на житло для родин загиблих та ветерані
23.11.2024, 09:01 5180 Ніжин втратив Воїна — Ігоря Василенка Реклама: