“Ми почали плакати і кричати”: через понад 2,5 роки з полону додому повернувся захисник Ігор Неумивакін з Хмельницького

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Військовий Ігор Неумивакін з Хмельницького, який повернувся з полону після двох років і семи місяців, 30 грудня 2024. Національна гвардія України

Сьогодні, 30 грудня, під час обміну полонених в Україну повернувся старший сержант "Азову" Ігор Неумивакін з Хмельницького. Вдома його не було два роки і сім місяців.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла дружина військового Інна Бондар.

За її словами про те, що чоловік в Україні, дізналась з телефонного дзвінка від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

"Ми почали плакати і кричати, не вірили, були в шоці. Діти в захваті, для них це найкращий новорічний подарунок".

Жінка розповіла, чоловіка пізнала на фото. Тепер чекає на зустріч.

"Поїдемо всі разом до тата, будемо його обіймати, цілувати і кричати від щастя".

За словами Інни Бондар, до полку "Азов" Ігор Неумивакін вступив у 2014 році, відтоді боронив Україну.

"Він нам навіть нічого не сказав: зібрав рюкзак і пішов. Потім дізналися, що він в АТО. Військова справа — це його мрія, яка здійснилася".

Дружина військового пригадала, повномасштабне вторгнення він зустрів у Маріуполі, захищав "Азовсталь". На зв'язок виходив рідко.

"Дітям писав: "Бережіть маму, я побіг". А ми писали, що боїмося і молимося. Він казав, що усе буде добре".

Інни Бондар розповіла, до російського полону Ігор Неумивакін вийшов з "Азовсталі". Вона весь цей час боролася за нього разом із двома синами, їздила на акції на підтримку військовополонених і безвісти зниклих.

"Вірили і чекали всією родиною".

Про те, що знає, що рідні боролися, воїн сказав дружині під час першого за понад два роки дзвінка: "Усе добре, дякую, люблю вас".

Що відомо про обмін полоненими 30 грудня 2024 року

  • У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими зазначили, це 59 обмін полоненими між Україною та РФ від початку повномасштабного російського вторгнення й 11 — у 2024 році. Цього разу звільнено 173 рядових та сержантів, 14 офіцерів, двоє цивільних українців.
  • Начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін написав, що серед звільнених військовополонених є троє людей з Хмельниччини.

Новини України