Президент України Володимир Зеленський виступив зі зверненням до лідерів Європейського Союзу у Брюсселі. Глава держави наголосив, що Європа та Україна мають зосередитися на спільних зусиллях для досягнення тривалого миру, а не просто припинення вогню, якого прагне Путін, щоб виграти час.
Відео дня
Відео із засідання Європейської ради, яке проходить у четвер, 19 грудня, президент опублікував у своїх соцмережах. Він зазначив, що ЄС має зайняти позицію сили, а єдність має стати основною перевагою Європи.
Під час виступу президент підбив підсумки року та наголосив на спільних досягненнях, зокрема у військовій підтримці України, економічній співпраці з ЄС і санкціях проти країни-агресора Росії.
“Нам треба й надалі нарощувати виробництво зброї та підвищувати промисловий потенціал Європи. І я вдячний усім партнерам, які вже інвестують в українське оборонне виробництво, зокрема в безпілотники та артилерію, а також тим, хто виділяє значні кошти на оборону. Постачання зброї, нарощування виробництва та посилення санкцій проти Росії, щоб підштовхнути їх до дипломатії, – усе це буде вкрай важливим і наступного року. Європа має бути сильною”, – наголосив президент.
Зеленський підкреслив, що пріоритетом у військовій підтримці для України зараз є протиповітряна оборона та реалізація домовленостей із партнерами, зокрема зі США, щодо постачання Україні необхідних систем.
“Нам потрібно ще 19 систем для захисту енергетичної інфраструктури, особливо атомних електростанцій, від російських ракет. Ці системи, що вже зберігаються на базах партнерів, можуть рятувати життя. Я закликаю вас і далі нас підтримувати й допомогти посилити відданість Білого дому зобов’язанням щодо покращення протиповітряної оборони України. Дякую всім, хто допомагає відновити енергетику та стійкість України. Це, разом із протиповітряною обороною, – найкраща відповідь на російські масштабні ракетні атаки”, – зазначив глава держави.
Володимир Зеленський закликав усіх присутніх також працювати разом, щоб Китай, Індія, Саудівська Аравія, Бразилія та інші партнери з Глобального Півдня не лише поважали територіальну цілісність України, а й використовували свій вплив на Росію, коли це необхідно.
“Ми просимо Європу приділяти більше уваги ролі цих країн, оскільки вони можуть підштовхнути Росію до поваги принципу територіальної цілісності, що відповідає їхнім власним інтересам і сприятиме наближенню миру”, – наголосив президент.
Він підкреслив, що Америка та Європа мають взяти участь у переговорах, коли для цього настане час. ЄС, як і Україна, має розпочати цей процес із позиції сили, адже головна перевага Європи – це її єдність.
“Нам потрібна скоординована робота заради тривалого миру, а не просто призупинення бойових дій, якого прагне Путін, щоб виграти час. Ми маємо підштовхнути Москву до справжнього, стійкого й гарантованого миру”, – заявив президент.
Під час виступу Зеленський також наголосив, що в січні обраний президент США Дональд Трамп посилить свої зусилля для завершення війни, тому важливо, щоб Європа відповіла на це сильним та об’єднаним голосом. За його словами, Європа й США можуть наблизити справедливий мир, але для цього Європа має зайняти чітку позицію.
Президент також назвав пункти, які змусять Росію визнати необхідність миру.
“Перше: геополітична ясність для України та Європи – запрошення України приєднатися до НАТО.
Друге: чіткий прогрес у питанні членства України в ЄС.
Третє: посилення нашої оборони обіцяними озброєннями та системами ППО, а також термінове оснащення бригад.
Четверте: збільшення інвестицій у виробництво зброї в Україні та Європі для нарощування потенціалу.
П’яте: збереження та посилення санкцій проти Росії аж до досягнення повноцінного, тривалого миру.
Шосте: активніше використання заморожених російських активів для підтримки мирних зусиль.
Сьоме: соціальна стійкість – допомога Україні у відбудові шкіл, лікарень, енергетичної інфраструктури для забезпечення нормального життя”, – наголосив Зеленський.
Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Європейської ради Антоніу Коштою. Під час переговорів було обговорено ключові питання, що стосуються підтримки України в умовах війни з Росією.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!