Вівторок, 17 Травня

Літній оздоровчий відпочинок – поради і популярні місця

Літній оздоровчий відпочинок – поради і популярні місця

Літній оздоровчий відпочинок актуальний для людей будь-якого віку та соціального стану. Просто полежати на пляжі або сходити на екскурсії – це теж гарне проведення часу. Але куди корисніше для фізичного і душевного стану оздоровитися. Тільки такий відпочинок можна вважати повноцінним.

Поради для оздоровчого відпочинку

В першу чергу, потрібно розібратися в тому, що ж необхідно пам’ятати для того, щоб з користю провести час:

  • Далеко не кожен курорт може претендувати на роль лікувального. Пляжі і атракціони зустріти можна всюди, але, незважаючи на ефект розслабленості, підправити здоров’я в подібних умовах навряд чи вийде. Для цього необхідна наявність лікарів. Причому не тільки простого терапевта, а вузьких фахівців. Наприклад, лікувальної фізичної культури, кардіолога, дієтолога. Заздалегідь визначтеся з тим, до кого саме ви хотіли б потрапити, так як здравниці часто носять профільний характер.
  • Рекомендується зупинити вибір на санаторії зважаючи на низку плюсів – індивідуально розроблені дієти, власні лікувальні води і бруду, перевірені роками практики лікарі. Втім, оздоровчі центри – також хороший варіант. Там гарантовано можна знайти найкваліфікованіших лікарів. Оселитися де-небудь при цьому не важко – як правило, поруч з подібними центрами розташовується досить готелів. Основна відмінність такого закладу від санаторію – є можливість самостійно вибирати кількість годин, котрі ви витратите на процедури процедурам.
  • В межах міста правильно організоване оздоровлення також піде на користь. Однак врахуйте один важливий факт – місце відпочинку не повинно бути промисловою зоною, інакше великий ризик лише підірвати самопочуття. Бажано вибрати населений пункт з невеликою кількістю населення. При цьому потрібно, щоб він був придатний для туризму – поїхав поліпшити свій фізичний і моральний стан людей не повинен відчувати потреби в найнеобхіднішому. Намагайтеся підібрати місце далеко від галасливих магістралей і безлічі будівель, з красивою природою і свіжим повітрям.
  • Ідеально підійде який-небудь санаторій, що знаходиться на березі моря. Саме морська вода підвищує тонус, гартує, сприяє поліпшенню циркуляції крові, упорядковує серцевий ритм. До того ж хвилі надають ефект масажу, насичують тіло киснем, знижують тиск. Тому навіть недовге купання надасть сприятливий вплив на здоров’я. Що стосується морального стану, то будь-який невропатолог порадить поїздку до моря через заспокійливого впливу моря на нервову систему будь-якої людини.

 

Куди поїхати для оздоровчого відпочинку:

Розібравшись в тому, що в себе повинен включати літній оздоровчий відпочинок, пора з’ясувати, де його можна провести:

  • Тим, хто не хоче покидати рідні землі, рекомендуються Карпати та Крим. Санаторії мають у своєму розпорядженні всі необхідні зручностями. Тут турист знайде для себе як гори, так і рівнинну місцевість, роблячи вибір навіть між морями. Лікувальні води і бруду, морська вода, фрукти відновлять будь здоров’я. Якщо у вас не вийшло виділити час влітку, не біда – до початок жовтня є можливість надолужити згаяне. До того ж існує міжсезоння, яке вигідно тим, що приїжджих у цей час значно менше.
  • Якщо ви все ж вирішили виїхати за кордон, то зверніть увагу на Чорногорію. У цій країні ідеальний клімат для оздоровлення – чисте повітря, просякнуте ароматом сосен, посприяє очищенню організму. До того ж можна без страху відвідувати місцеві пляжі, які відрізняються вражаючою доглянутістю і чистотою, що відзначено товарним знаком «Блакитний прапор». Навіть пісок в цьому місці має цілющі властивості завдяки мінералів. А від депресій і втоми прекрасно допоможуть SPA-центри, які пропонують масаж, цілющі ванни, ароматерапію. Якщо у вас серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом, серцем, органами дихання, нервової системою, зверніть увагу на інститут імені Мілошевича, який є одним з найбільших оздоровчих центрів в Європі.
  • У Хорватії є прекрасна можливість не тільки поніжитися на пляжі або сходити на екскурсію, а й отримати висококваліфіковану лікувальну допомогу. Особливо рекомендується відвідати хорватські санаторії людям, страждаючим захворюваннями опорно-рухового апарату і проблемами з гінекологічної частини (зокрема, безпліддям). Кількість термальних джерел досягає двадцяти. Є навіть нафталан – так звана лікувальна нафту. Якщо зберетеся відвідати це чарівне місце, вирушайте на схід або північ – саме там знайдете знамениті на весь світ біологічні курорти.

Тільки уявіть, наскільки ви будете себе добре відчувати, повертаючись на роботу або навчання після подібного відпочинку! Набравшись сил не тільки морально, а й фізично поліпшивши свій стан. Можливість поїхати у відпустку або на канікули випадає нечасто, тому потрібно використовувати її з максимальною користю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *