Коли біль у суглобах свідчить про патологію

Артралгії — це одна з найрозповсюдженіших патологій опорно-рухового апарату. Вони можуть виникати на фоні патології або бути наслідком травм чи запальних процесів. Цей симптом може виникати в людей будь-якого віку, навіть у малих дітей. При цьому порушується функціональна здатність суглоба, а через постійний біль людина часто не може повноцінно поворушити кінцівкою чи задіяти спину.
Постійно приймати знеболювальні в ролі терапії не слід. Деякий час вони допомагатимуть, але це не врятує суглоб від органічних змін. До того ж біль є застереженням — не відчуваючи його, можна сильно травмувати хворий суглоб і погіршити протікання патологічного процесу. Тому необхідно звертатися до спеціалістів та проходити діагностику, після чого вам призначать лікування. Воно також включає знеболювальні, протизапальні та ліки, які впливають на етіологію захворювання. Найчастіше препарати комплексні — вони містять компоненти, що зменшують інтенсивність запалення і позбавляють болю, наприклад Ксефокам. Але попередньо спеціалістам слід визначити, що саме є причиною болю.

Які бувають артралгії та чому вони виникають

Лікарі виділяють два типи артралгії залежно від патогенезу захворювання:

  1. Запальні. Вони характеризуються більш яскравою симптоматикою, виникають через проникнення інфекції або сильне переохолодження. У тканинах суглоба розвивається запальний процес, набряк, який супроводжується відчуттям розпирання та болю.
  2. Дегенеративні. Виникають через порушення структури суглобів. Інколи від постійних навантажень або через дегенеративні процеси зменшується кількість синовіальної рідини, травмуються хрящі. Через це кожен рух у суглобі провокує виникнення болю та дискомфорту. Обсяг рухів значно знижується.

З прямих причин розвитку артралгії можна виділити:

  1. травми та поступову деструкцію під час постійних навантажень;
  2. інфекційні процеси (місцеві або системні);
  3. аутоімунні захворювання;
  4. артрози та остеоартрози;
  5. пухлини;
  6. порушення метаболізму та відкладання солей.

Щоб позбутися болю, необхідно вилікувати не тільки місцеві патологічні зміни, а й системні процеси, які провокують розвиток дегенерації або запалення.

Як запідозрити захворювання суглобів

Інколи біль є єдиною ознакою нездужання. Він також може з’явитися внаслідок травми або забиття. Якщо ж ідеться про будь-яке захворювання, можуть бути наявні інші симптоми, зокрема:

  1. набряк;
  2. підвищення місцевої температури;
  3. утруднення рухів;
  4. характерний хрускіт під час рухів;
  5. закріплення суглоба в певному положенні та його нерухомість.

Якщо перелічені ознаки з’явилися та не щезають, необхідно звернутися до спеціаліста. Він проведе діагностику (лабораторні аналізи, УЗД) і призначить необхідну терапію (протизапальні засоби, антибіотики).

Новини України