“Кожному своя треба підтримка”: на Полтавщині діятиме проєкт реабілітації для військових та родин

За інформацією: Суспільне Полтава.

Фото: Суспільне Полтава

На Полтавщині у серпні 2023 року почне діяти програма соціального відновлення та реабілітації для військових та їхніх родин. Запрацює проєкт на базі одного із санаторіїв у Миргороді. Про це Суспільному розповів голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. Надаватимуть там, зокрема, послуги з психологічної реабілітації, інтеграції та соціальної адаптації.

Де почне діяти проєкт соціального відновлення та реабілітації для військових

З серпня на базі одного із санаторіїв у Миргороді, що на Полтавщині, почне діяти пілотний проєкт соціального відновлення та реабілітації для військових та їхніх родин, а також членів сімей загиблих воїнів. Про це розповів Суспільному Олександр Біленький.

"Уже діє меморандум між Мінсоцполітики, Міністерством оборони та громадською організацією «Коліщата» для соціальної реабілітації. Ми на сесії 28 липня будемо приймати зміни до нашої програми комплексної реабілітації, де будемо зазначати певну суму, 2,5 мільйона, до кінця року, щоб теж доєднатися і надати послугу цим категоріям людей", — каже голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Кабінет у санаторії. Фото: Суспільне Полтава

До кінця 2023 року таку реабілітацію у регіоні зможуть пройти 250 військовослужбовців та членів їхніх родин, розповів Олександр Біленький.

"Управління соціальної політики громад будуть вести реєстри і саме громади нам будуть подавати кандидатів, людей, для того, щоб ми формували оцей пул для самого процесу реабілітації. А потім вже самі громади, після того, як відбудеться реабілітація тут, вони будуть надавати індивідуальні послуги, як адміністративні, тобто, розповідати, які права є зараз у військовослужбовців. І в індивідуальному порядку будуть теж надавати певні послуги", — додав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Скільки тривати реабілітація у санаторії

Триватиме санаторна реабілітація 10 днів. Із пацієнтами працюватимуть, зокрема, психологи, соціальні педагоги та терапевти.

"Ми до цієї роботи готові, у нас створені спеціальні мультидисциплінарні команди, до складу яких входять ерготерапевти, помічники ерготерапевтів, фізичні терапевти, помічники фізичних терапевтів, підготовлені лікарі фізичної і медичної реабілітації. Підготовлені кабінети, оснащені кабінети, де ми проводимо, навіть, соціалізацію людини", — каже директорка санаторію у Миргороді Ніна Мельник.

Військовий проходить реабілітацію. Фото: Суспільне Полтава

"Тут немає такого, що 10 днів і цього буде досить. Це постійна робота над собою. Ми тут і як психологи повинні їх адаптувати, розказати, написати програму реабілітації, підлаштувати під них. На базі їхньої соціальної підготовки, випрацьовуємо нейроможливості їхнього психологічного стану", — говорить фізична терапевтка санаторію у Миргороді Олена Добрякова.

Хто пройшов реабілітацію у Миргороді

Як розповіла директорка санаторію Ніна Мельник, медико-психологічну реабілітацію військовослужбовців у санаторії проводять із 2014 року. За цей час тут допомогу надали трьом тисячам людей.

"Насправді, деяким (ветеранам – ред.) після того всього, важко трошки адаптуватися до звичайного цивільного життя, тому потрібно однозначно. е, що військові тут будуть з родинами, однозначно, це дуже класно. Так, як ми подовгу не бачимо своїх родин, жінок, дітей", — каже Володимир, який проходить реабілітацію у Миргороді.

" В усіх різні поранення, різний психологічний стан, кожному своя треба підтримка, лікування. Я думаю, що те, що з родинами, то набагато краще буде, родинна підтримка", каже Олександр, який проходить реабілітацію у Миргороді.

Читати ще

Читати ще “Йшли заради своїх дітей”: спогади дружини про воїна Олександра Федорченка з Миргорода на Полтавщині

Читати ще У Миргородській громаді розпочали прийом заявок від підприємців на конкурс бізнес-планів

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Нардеп Пономарьов від ОПЗЖ отримав підозру у держзраді 24 липня, 12:36

Лісові пожежі на Родосі. Як відбувалась евакуація туристів Ексклюзивно 24 липня, 12:07

Колишнього одеського військкома Борисова затримали у Києві Важливо 24 липня, 11:10

Москву атакували безпілотниками, у Криму лунали вибухи, на Одещині РФ зруйнувала ангар із зерном. 516 день війни. Онлайн Оновлюється 24 липня, 10:52

Військо РФ втратило 660 військових за добу — Генштаб ЗСУ 24 липня, 08:42

Вибір редакції

“Без Чорного моря буде набагато важче” – Саманта Пауер про “зернову угоду”, ООН та допомогу від USAID 20 липня, 18:40

“Ми дещо упереджені, але вважаємо, M1 Abrams — найкращий у світі”. Як українці опановують американські танки 19 липня, 13:56

Відвойовані позиції біля Кліщіївки, зруйнований Часів Яр, портрети загиблих бійців. Тиждень війни у фото 14 липня, 17:38

“На Заході досі немає цієї ідеї: ми повинні перемогти Росію” – політолог Тензер про підсумки саміту НАТО у Вільнюсі Ексклюзивно 13 липня, 18:22

Будівельник Каховської ГЕС. Історія родини херсонського художника, що пережила окупацію, обстріли й потоп 12 липня, 18:16

Дізнайтесь більше

Контрдиверсійні заходи СБУ. Головні новини Харкова та області 24 липня: хроніка

Шестеро людей загинули, 12 поранені протягом 17-23 липня внаслідок бойових дій на Харківщині

У Чернігові попрощалися з солдатом Артемом Харченком, який загинув на фронті

В Одесі за ніч Росія пошкодила 61 будівлю, з яких 28 — пам’ятки культурної спадщини На початок

Новини України