За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Психолог-рятувальник Юрій Єрменчук разом з колегами зустрічає евакуаційний потяг із людьми, 2023, Хмельницький. ДСНС у Хмельницькій області
Психолог ДСНС Хмельниччини розповів, такі виїзди почалися після початку повномасштабного вторгнення. Паралельно з колегами, які розбирають завали, він надає першу психологічну допомогу.
"Людина чи плаче, чи в неї якась істерика, чи ступор, чи там в дитини щось не так, то я підходжу чи мій колега".
За словами Юрія Єрменчука, з 2022 року через день, а то й щодня через Хмельницький курсують евакуаційні потяги. Зустрів їх понад 150 і надалі продовжує виїзди.
"До нас приїздили й поранені, і цілі медичні заклади з людьми похилого віку".
Юрій Єрменчук розповів, 15 років у професії, а війну, яку Росія почала у 2014 році, побачив того ж року у звільненому від російської окупації Слов’янську.
"На фоні постійно було чути, як працював "Град" та інша артилерія. Люди дуже боялися, щоб не повернулися ті, хто там був".
Юрій Єрменчук працює з людьми після обстрілу Хмельницького, березень 2024. ДСНС у Хмельницькій області
Психолог зазначив, працює і з особовим складом. Пригадав, троє його колег отримали поранення і двоє, Владислав Дворак та Сергій Севрук, загинули. Це сталося у лютому 2023 року. Коли рятувальники у Хмельницькому ліквідовували наслідки російської атаки, був завданий повторний удар.
"Тоді кожен для себе переосмислив ситуацію, в якій ми зараз. Що це дійсно і стан війни, і люди гинуть, і гинуть навіть наші колеги. Після того, ми постійно спілкувалися із родичами загиблих. Супроводжували їх на похованні. Також не забуваємо про колег, які отримали поранення".
За словами Юрія Єрменчука, працює разом із ще двома психологами-рятувальниками. Чергують позмінно, але завжди на зв’язку. За потреби виїздять усі разом на місце. На збори мають 15 хвилин.