Японські вчені запустили у космос дерев’яний супутник

05 листопада 2024 р.   54   0

Японські дослідники запустили перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, який має показати можливості використання деревини в космічних дослідженнях, зокрема для місій на Місяць і Марс.

Супутник, розроблений Кіотським університетом та компанією Sumitomo Forestry, доставлять на Міжнародну космічну станцію і виведуть на орбіту на висоті 400 км над Землею.

LignoSat виготовлений із японської магнолії великолистої за традиційною технікою – без клею та шурупів. Його завдання – оцінити, як деревина витримує екстремальні космічні умови, зокрема великі перепади температур і космічну радіацію.

Дослідники також вивчають, чи може деревина зменшувати вплив космічної радіації на електронні компоненти. LignoSat буде на орбіті протягом шести місяців, і його результати можуть сприяти розвитку нових технологій для будівництва на Місяці та Марсі, а також в інших сферах, таких як обробка даних у космосі.

Вчені кажуть, що деревина довговічніша в космосі, ніж на Землі, тому що там немає води або кисню, які могли б спричинити її гниття або горіння.

Крім того, вона може стати екологічно чистою альтернативою металевим супутникам. Виведені з експлуатації супутники повинні повернутися в атмосферу, щоб не перетворитися на космічне сміття. Звичайні металеві супутники створюють частинки оксиду алюмінію під час входження в атмосферу, тоді як дерев’яні супутники просто згорять, що призведе до меншого забруднення.

Джерело

Новини України