За інформацією: Суспільне Чернівці.
Центральна міська клінічна лікарня Чернівців. Джерело: facebook / Управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради
У Чернівецькій області планують створити шість кластерних лікарень. Там робитимуть важчі операції та гемодіаліз. Кластерні лікарні будуть у кожному районі.
Про це в інтерв'ю Суспільному повідомила директорка обласного департаменту охорони здоров'я Наталія Свестун.
Чернівецька область — це єдиний госпітальний округ. Згідно з постановою про формування спроможної мережі лікарень, у кожному районі області має бути кластерна лікарня. Водночас Кельменецька лікарня, яка мала б бути кластерною у Дністровському районі, не відповідає вимогам кластерної й буде загальною.
Які лікарні будуть кластерними
Для формування кластерної лікарні в районі має бути не менше, ніж 120 тисяч пацієнтів. Також є умова, щоб до лікарні можна було доїхати за годину, а відстань має бути не більше 60 кілометрів. У районах, де є труднощі з доїздом, можна подавати на погодження до МОЗу про роботу двох кластерних лікарень.
Найбільше населення у Дністровському районі – 156 тисяч пацієнтів. Оскільки Кельменецька лікарня буде загальною, у Дністровському районі планують створити дві кластерні лікарні – Хотинську та Сокирянську. Наразі це на погодженні в МОЗі.
У Чернівецькому районі кластерними лікарнями будуть Сторожинецька, Кіцманська та Центральна міська лікарні.
У Вижницькому районі кластерною буде Вижницька лікарня.
Пацієнтів доставлятимуть у кластерні у складних випадках й надаватимуть більш спеціалізовані напрямки меддопомоги. Вони більш матеріально затратні – це й технічна база лікарень, обладнання та кадри. Там проводитимуть важчі операції, а також гемодіаліз. Якщо укладуть ще один договір з НСЗУ, зможуть допомагати при інсультах.
У кластерних закладах надаватимуть мінімум 20 послуг.
Які лікарні будуть надкластерними
Також у Чернівцях буде три надкластерні лікарні на область – обласна клінічна лікарня, лікарня швидкої допомоги та обласна дитяча клінічна лікарня. У надкластерних лікарнях буде найвищий рівень надання допомоги. Заклад буде спеціалізованим – це важкі хірургічні втручання, а також вузькопрофільні послуги.
У надкластерних закладах надаватимуть мінімум 28 послуг.
Про загальні лікарні
Лікарні, які не стануть кластерними та надкластерними, працюватимуть як загальні. В них лікуватимуть найпростіші випадки та якомога ближче до пацієнта. Такі лікарні розташовуватимуть з розрахунку один медичний заклад на 50-80 тисяч населення. У них надаватимуть допомогу за шістьма напрямками.
За словами Свестун, нова мережа спроможних лікарень зможе запрацювати приблизно з серпня.
Детальніше про мережу спроможних лікарень говорили зі Свестун в інтерв'ю:
Що відомо
- 28 лютого 2023 року Кабмін прийняв постанову про формування спроможної мережі охорони здоров'я. Ця реформа потрібна для того, щоб медицина у Чернівецькій області була якісною та доступною.