В Ощадбанку пояснили, що банки не передають державним органам інформацію в межах програми “Національний кешбек”, яка не стосується програми. В Мінцифру передають дані тільки про покупки в закладах торгівлі, які беруть участь у програмі.
Відео дня
Про це заявив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов. Процес нарахування “Національного кешбеку” виглядає так:
- щодня Мінцифири надсилає до банків перелік закладів торгівлі, які беруть участь у програмі;
- банки згодом повертають до Мінцифри інформацію, які трансакції за обраними рахунками відбулися за добу в лише цих торгових точках (інформація про інші трансакції нікуди не передається);
- далі Мінцифри звіряє перелік покупок із переліком товарів, що беруть участь у програмі, відповідно до чого розраховує суму кешбеку.
Що треба знати про банківську таємницю
Насправді чинний закон вже дає дуже розширені можливості, щоб розкрити банківську таємницю. У 62-й статті закону “Про банки та банківську діяльність” йдеться, що банківська таємниця може розкриватися на письмову вимогу податкової.
Також Мінфін, коли проводить верифікацію одержувачів будь-якої державної виплати (пенсії, допомоги, субсидії тощо), має право отримати доступ до банківської таємниці. Достатньо написати листа. Розкрити банківську таємницю можуть і нотаріуси, і виконавці судових рішень, і правоохоронці та ті, хто отримав рішення суду.
“Інформація про діяльність та фінансовий стан клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам під час надання послуг банку чи виконання функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк, є банківською таємницею”, – йдеться у законі.
Тобто закон гарантує збереження банківської таємниці, але органи влади, податкова можуть розкрити її за допомогою одного листа. Якщо ви стали фігурантом розслідування (наприклад, у шахрайстві, відмиванні коштів), якщо ви подали документи на оформлення державної допомоги, то шанси на розкриття банківської таємниці збільшуються. Єдине, що може на 100% захистити, – легальний дохід, який дасть змогу пояснити будь-який ваш переказ, великі витрати тощо.
Раніше OBOZ.UA писав про те, співвласник та засновник Monobank Олег Гороховський звернув увагу, що в договорі на картку “Національний кешбек” в ПриватБанку є пункт про дозвіл на розкриття банківської таємниці. Гороховський стверджує, що “інші банки так не роблять”. Інформація про те, що “Приват” разом з “Національним кешбеком” чи “тисячею” позбавляє банківської таємниці, активно обговорюються і користувачами соцмереж.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!