Як правильно перевозити холодильник: поради фахівців

Питання про транспортування холодильника виникає в різних випадках: під час переїзду в нову квартиру або «виселення» застарілої техніки на дачу. Агрегат габаритний, тож впоратися самостійно буде непросто.

Питання транспортування постає під час придбання нової побутової техніки. Якщо ви вирішили купити холодильник, в Україні це краще зробити в магазині Eldorado.ua. Фахівці служби доставлення точно знають, як поводитися з такою технікою, щоб вона не зламалася під час перевезення. Вони не лише привезуть холодильник за потрібною адресою, але й піднімуть його на поверх. Але якщо перевозити агрегат ви вирішили самостійно, то важливо заздалегідь дізнатися про тонкощі процесу.

Як підготувати холодильник до транспортування

Якщо ви зберегли заводське пакування разом із пінопластовими ущільнювачами, транспортувати холодильник краще в ньому. Інакше доведеться запастися пухирчастою плівкою, що допоможе пом’якшити можливі удари.

Приблизно за добу до транспортування агрегат потрібно правильно підготувати:

  • вийняти продукти з холодильної камери та морозилки;
  • відключити пристрій та повністю його розморозити за необхідності;
  • вийняти ящики, полиці, вимити їх та загорнути в папір чи тканину;
  • помити рефрижератор всередині та зовні теплим мильним розчином;
  • протерти чистою та сухою тканиною й добре просушити.

Щоб компресор не пошкодився під час транспортування, його необхідно закріпити. У деяких моделях для цього передбачені спеціальні болти, але можна обійтися мотузкою або скотчем. Те ж саме слід вчинити з дверцятами та електричним дротом.

Як не можна перевозити холодильник

Деякі власники прагнуть заощадити на послугах та намагаються транспортувати холодильник, уклавши його в багажник або на дах легкового автомобіля.

Виробники забороняють транспортувати рефрижератор під кутом понад 40° від вертикального положення. Але деякі моделі все ж таки можна транспортувати на боці, тільки важливо знати, на якому саме.

Компресор у старих холодильниках розміщений у мастилі. За сильного нахилу воно може потрапити в систему охолодження та змішатись із фреоном. Якщо таке станеться, холодильник зламається — і виправити ситуацію буде неймовірно складно. У нових моделях ситуація аналогічна, тільки компресор додатково розташований на пружинах та кріпленнях, які за неправильного транспортування можуть луснути.

На задню стінку холодильник укладати заборонено: там розташований охолоджувач, який легко пошкодити. Можливі обрив трубок, змішування мастила та фреону та інші неприємності. З тієї ж причини не можна класти холодильник на дверцята.

У задній частині агрегату можна побачити трубки. Після відключення від мережі вони довго залишаються теплими. Укладаючи холодильник на бік для транспортування, потурбуйтесь, щоб вони залишалися зверху. Це допоможе не допустити потрапляння мастила до охолоджувальної системи.

Новини України