Як оформити id-карту?

ID-паспорт являє собою документ, який засвідчує особу та підтверджує громадянство. Вона має вигляд пластикової карточки. Цей тип паспорта видається на постійній основі з 2016 року. Процес видачі має декілька відмінностей від звичної «книжки».

Як оформити паспорт неповнолітнім?

Оперативне оформлення id-картки є найбільш бажаною послугою громадянина, який зобов’язаний отримати паспорт. Така вимога стосується неповнолітніх осіб, вік котрих становить 14 років.

Щоб замовити та зробити документ у формі картки з безконтактним електронним носієм при досягненні вказаного віку в першу чергу рекомендується особисто звернутися до відповідних центрів – паспортного сервісу або приватних центрів, оскільки саме вони мають право виготовляти та оформляти папери такого типу.

Для того, щоб подати заяву необхідно надати пакет документів:

  • свідоцтво про народження (якщо вимагається завірений переклад, то потрібно його представити);
  • приписка (довідка про зареєстроване місце проживання, яка видається безкоштовно в ЦНАПІ);
  • оригінальні документи матері чи батька (хтось з них обов’язково повинен мати українське громадянство на момент народження заявника);
  • у випадку відсутності громадянства одного з батьків чи наявності статусу іноземця слід пред’явити спеціальну довідку;
  • якщо на момент подачі заявник має реєстраційний номер облікової картки платника податків, то краще її додати (якщо немає, то пропонується одночасно замовити з паспортом).

Особам з 14 років карта надається в користування на чотири роки, з 18 – на десять років. Отримати документ можуть тільки заявники. Оформлення id-карти в бюджетних установах не передбачає сплачення послуг. Варто тільки сплатити адміністративний збір та погасити вартість бланку.

 Як оформити карту людям з паспортом-книжечкою?

Усі особи, які мають на руках паспорт зразка 1994 року, можуть обміняти його на ID-варіант. Обмін або заміна відбувається, як у випадку з неповнолітніми в ЦНАПі або ПП. Для цього їм необхідно представити офіційне посвідчення особи, ідентифікаційний код, довідку з місця реєстрації проживання. Українцям зі статусом ВПО слід надати підтвердження про взяття на облік, а людям без власного дому треба пред’явити посвідчення про взяття на облік бездомних осіб.

У тих випадках, коли паспорт-книжечка був втрачений, або відбулася зміна особистої інформації, варто надати відповідні папери. До них належать витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, свідоцтво про розірвання шлюбу, довідка про зміну імені/статі.

Новини України