Готуємо спаржу: де та за якою ціною можна придбати у Черкасах

За інформацією: Суспільне Черкаси.

Спаржа в одному із супермаркетів у Черкасах. Суспільне Черкаси

У Черкасах середня ціна на спаржу у квітні 2024 року коливається від 320 до 750 гривень за один кілограм.

23 квітня Суспільному вдалося знайти овоч у мережі двох супермаркетів. На Центральному ринку журналісти її не виявили.

В одному з супермаркетів спаржу вибирала пані Юлія. З її слів, овоч спробували вперше торік — пригостили сусіди.

"Я не знала, як її готують, тому передивилася чимало рецептів в інтернеті. Зупинилася на тому, що відварила та обсмажила пагінці спаржі у вершковому маслі зі спеціями. Нам з донькою дуже сподобався смак — ніжний такий, нагадує свіжий горох".

Пані Юля придбала спаржу, яку продавали за акційною ціною – 79,99 грн за 250 грамів.

"Ця спаржа зовсім не зівʼяла. Хороша, мені подобається. Візьму і спробую приготувати за новим рецептом, що знайшла у Клопотенка".

Спаржа в одному із супермаркетів у Черкасах. Суспільне Черкаси

В іншому супермаркеті біля полиці зі спаржею зустріли пані Ірину. Тут вартість 250 грамів пагінців — 189 гривень.

"Вперше спаржу я спробувала на вечері у друзів. Для мене це несподівана частина раціону, бо до цього я думала, що це щось далеке, ресторанне. Але спробувала приготувати вдома — незвично і смачно, зелень без смаку, яку ти солиш, перчиш, додаєш якийсь соус і — готово. Я бачила, що багато підприємців різних її пробують вирощувати в нас і вона швидко росте, тому думаю, що це не буде постійно в моєму раціоні, але можна іноді їсти. Ще й ціна на неї не дуже маленька, це і є основним фактором, чому я не буду її постійно купувати".

Як пояснив керівник проєкту з вирощування спаржі на Черкащині Павло Булгаков, ціна на спаржу залежить від вартості ручної праці.

"Уся спаржа збирається вручну, то вона прямо корелює зі збільшенням ціни за кілограм продукту. У 2024 році ручна праця зросла на 15%. Ціна на спаржу збільшиться на 12% — торік середня ціна реалізації була 350 гривень за кілограм".

Нагадаємо, на Черкащині у 2024 році збирають перший врожай спаржі. У 2023 році цією культурою Павло Булгаков засадив шість гектарів.

Як смачно приготувати спаржу — рецепти від Євгена Клопотенка

За словами ресторатора Євгена Клопотенка, найголовніше, що слід пам’ятати – спаржа готується дуже швидко:

"Спаржа готується дуже швидко, як би ви це не робили. Тому, коли ви її готуєте, не відходьте від плити, інакше вона стане м’якою і несмачною. Є кілька способів її приготування: ви можете бланшувати її, смажити та запікати. Навіть класти сирою в салат, але це менш популярний метод".

Який би метод приготування ви не обрали, спершу аспарагус потрібно правильно обробити, радить Клопотенко:

"Для початку відріжте нижню частину пагонів – вона найтвердіша і жувати її не дуже приємно, тому сміливо відрізайте півтора-два сантиметри. Далі треба очистити спаржу. Зробити це можна економкою на ще три-чотири см знизу. Однак, якщо ваш аспарагус молодий, ви можете не чистити стебло, або чистити меншу його частину. На початку сезону ніжка спаржі все ще досить ніжна, її шкірочка досить тонка і легко піддається очищенню. Жорсткість з’являється з часом, шкірка стає більш волокниста та груба. Верх не потрібно чистити ніколи, він і без того ніжний і м’який".

За рекомендаціями Клопотенка, традиційно спаржу бланшують у підсоленій киплячій воді впродовж 1 хвилини. Відразу після цього її варто дістати з окропу, перекласти в миску з холодною водою, щоб зупинити приготування, а потім – на паперовий рушник, щоб вода увібралася. Опісля спаржу можна додавати в салати чи інші страви, полити соусом, або ж додатково обсмажити на вершковому маслі впродовж іще однієї хвилини.

"Квіточка аспарагуса завжди ніжна, тому її можна не ошпарювати, щоб вона була більш хрумкою. Тож відріжте квіточки, а ніжки розріжте іще надвоє. Пробланшуйте їх, викладіть уже із квіточками на пательню та смажте так само впродовж однієї-двох хвилин", — рекомендує ресторатор.

Іще одна опція без ошпарювання – запікання.

"Просто вимийте та очистіть аспарагус, викладіть у форму для запікання, збризніть оливковою олією та запікайте в розігрітій до 180 градусів духовці впродовж вісім-десять хвилин. Час залежить від того, наскільки спаржа молода й велика, а також від бажаної структури: якщо любите хрумку – не запікайте її понад вісім хвилин, якщо м’якшу треба 10-11 хвилин", — радить Клопотенко.

Також існує лінивий метод – обсмажування без попереднього бланшування.

"У такому випадку спаржу потрібно смажити на розтопленому вершковому маслі впродовж 3-4 хвилин. Та сама історія із приготуванням на пару, тоді спаржа готуватиметься 4-5 хвилин", — рекомендує ресторатор.

Новини України