Чим сьогодні живе Дергачівська дитячо-юнацька кінно-спортивна школа, яку евакуювали на Прилуччину

13 січня 2025 р.   35   0

Більше їм нікуди повертатись. У травні 2024 росіяни нещадно знищили Дергачівську кінно-спортивну школу. І хвала богові, що за тиждень до ракетного удару її встигли перевезти на Прилуччину.

Відтоді вже минуло майже 8 місяців. Зараз тут знаходиться 35 коней, евакуйованих з Харківщини та ще троє з-під Куп’янська. А також віслюк Яша, який ледь не підірвався, його волонтери врятували під час евакуації на Лиманському напрямку. Яшці тут ніколи сумувати, бо окрім вихованців дитячо-юнацької кінно-спортивної школи тут повно екскурсантів. Задля них конюшню трансформували у цікавенний квест-маршрут з яскравими фотозонами та завданнями. Одне з них — нагодувати Рікардо. А нагодований і вдоволений спілкуванням Рікардо залюбки прокатає вас верхи. А от після катання — обов’язкове фото на згадку про незабутні емоції.

Покататися можна і на академічних конях-чемпіонах, які представляють Україну на змаганнях.

З вересня у дитячо-юнацькій кінно-спортивній школі набрали групу з понад 20 вихованців, тепер системно проводять заняття. І якщо наймолодша вихованка Віка прилучанка, то Даша за улюбленими кіньми переїхала до Прилук з Харківщини, дівчинка життя свого без кінного спорту не уявляє.

Заняття будь-яким спортом, а тим більше кінним стимулює у дітей відповідальність та дисципліну, резюмує тато Даші.

35 академічних коней знайшли прихисток саме на малій батьківщині ветлікарки Олени Чуприни.

Під час екскурсії стайнею вас неодмінно познайомлять з історією кожного коня. Знайомтеся, це Росток, жеребець-плідник. Він найкрасивіший і найвищий кінь, який має право на репродукцію та славиться величезною кількістю перемог. Санька – так його лагідно називають спортсмени, – кінь-борець, який має багатий досвід участі у змаганнях, вже більше року перемагає у тандемі зі спортсменкою Анастасією Грінченко. Яскрава блондинка з блакитними очима, спортсменка Аіша не лише перемагає у змаганнях, а й залюбки катає діток та бере участь у фотосесіях і у такий спосіб відволікається від пережитого стресу.

Павло разом із родиною евакуювався на Прилуччину слідом за кіньми, аби його обидві донечки не припиняли тренуватися, бо ж для них то сенс усього життя.

Дергачівська кінно-спортивна школа унікальна тим, що велика кількість дітей має змогу отримати навички верхової їзди та у майбутньому стати талановитими спортсменами, або ж просто відпочити у спілкуванні з цими благородними і незламними тваринами.

Джерело

Новини України