Війна загартувала багатьох українців і зараз, як ніколи, важливо піклуватися про своє ментальне здоров’я і говорити з психологами про те, що турбує, про те, що болить і не соромитися цього. Адже нам усім треба мати сили продовжувати боротьбу й «вижити» ментально.
Час від часу ми публікуємо на нашому сайті розмову з ніжинськими психологами: різні питання, які турбують наших читачів, відповіді та поради фахівців.
Ось одне з таких запитань: «Доброго дня. Зараз ми всі живемо в такій реальності, коли важко планувати майбутнє. Чим можна себе втішити, заспокоїти, тобто чим же нам тоді надихатися, якщо сьогодення не влаштовує?»
Кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім. М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький поділився з MYNIZHYN.com порадами з цього приводу.
Планування майбутнього є дуже важливим у житті, адже завдяки плану людина розуміє чого вона хоче досягнути, як ефективно використати час і ресурси, узгодивши все із зовнішнім світом. Одночасно мета та план життєвих перспектив надихають нас рухатися вперед, а також знизити рівень свого стресу, оскільки ви відчуваєте контроль над своїм майбутнім.
Зрозуміло, що ситуація у нашій державі зараз непередбачувана та важка.
Читайте також: «Що робити, коли “накриває” відчуття страху за свою країну»: розмова з ніжинським психологом
Як можна зберегти спокій та мотивувати себе, щоб рухатися далі, вперед
Зосередьтеся на сьогоденні: радійте життю сьогодні й усвідомте, що найкращий спосіб подолати неспокій – зосередитися на тому, що ви можете контролювати зараз.
Заручіться підтримкою, адже спілкування із друзями, родиною допоможе вам відчути підтримку та знайти напрям у якому варто рухатися далі.
Плануйте своє майбутнє, але маленькими кроками, робіть це поступово – що можна зробити сьогодні, завтра, наступного тижня.
Намагайтеся бути спокійним, що допоможе зберегти ясність розуму.
Не втрачайте надію: намагайтеся знайти позитивні моменти навколо себе.
Що ще може мотивувати у сучасних умовах?
Заняття улюбленою справою, творчість.
Тривале перебування на свіжому повітрі, спілкування із природою.
Читання художньої літератури, слухання улюбленої музики, заняття спортом, робота над собою, засвоєння нових знань.
Ні в якому випадку не ізолюйте себе від інших! Намагайтеся спілкуватися, підтримуйте гарні стосунки, звертайтеся за допомогою, коли не можете впоратися самостійно!
Фото: pexels.com/Polina Zimmerman Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Теги: Поради, Психолог, Ніжин, Пісоцький Новини по темі:
04.03.2024, 13:38 1469 Весна на березі Остра (Фоторепортаж)
04.03.2024, 13:12 2717 Ніжин попрощався з Олександром Федченком (Фото)
04.03.2024, 09:55 712 «Книжка року-2023»: ніжинці Андрій Кокотюха та Олександр Михед сере
03.03.2024, 16:14 2013 Басейн на 429,5 м2 та гараж на 228,7 м2: що задекларував нардеп ві
03.03.2024, 13:33 3033 Ніжин втратив Воїна — Юрія Штанька
03.03.2024, 13:07 1203 На Ніжинщині чоловік у період заборони наловив риби майже на 19 тися