Акція до дня протидії торгівлі людьми: у Полтаві пасажирів попереджали про небезпеку

За інформацією: Суспільне Полтава.

Суспільне Полтава

28 липня у Полтаві напередодні Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який щорічно відзначають 30 липня, провели акцію «Народжені вільними». Учасники акції роздавали пасажирам міжнародних рейсів листівки, інформаційні буклети та інформували про можливі ризики за кордоном. Про це Суспільному розповіла старша оперуповноважена управління міграційної поліції Тетяна Іщенко.

Благодійна організація «Світло надії» спільно з правоохоронцями та працівниками соцзахисту на автовокозалі провели акцію «Народжені вільними».

День протидії торгівлі людьми

Всесвітній день протидії торгівлі людьми відзначають 30 липня. Він був започаткований 2013- го року Генеральною Асамблеєю ОНН. Як розповіла старша оперуповноважена управління міграційної поліції Тетяна Іщенко, протягом 2023-го на Полтавщині зареєстрували 4 факти злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми.

"Одна трудова експлуатація, 3 – сексуальна експлуатація. Минулого року також було зареєстровано 2 факти трудової експлуатації. Ці злочини вчинялись на території України. Триває досудове розслідування", – розповідає старша оперуповноважена управління міграційної поліції Полтавщини Тетяна Іщенко.

Працівники поліції роздають інформаційні листівки перед відїздом закордон. Суспільне Полтава

За словами проєктної менеджерки благодійної організації Тетяни Жигаліної, протягом цього року до них звернулись за допомогою 5 осіб, серед яких 1 дитина.

"Благодійна організація «Світло надії» є виконавчим партнером Міжнародної організації з міграції. Ми перенаправляємо осіб, постраждалих від торгівлі людьми, для встановлення офіційного статусу від держави", – говорить проєктна менеджерка БО «Світло надії» Тетяна Жигаліна.

Трудове рабство: хто і як звертався за допомогою в 2023 році

Офіційний статус постраждалої від трудового рабства в Полтавській області цього року отримала 1 особа, каже Олена Дулінська. Потерпіла звернулась до держадміністрації та написала заяву.

Автобус з України до Польщі. Суспільне Полтава

"Через 3 дні проводиться співбесіда з посадовою особою з цього питання, заповнюється опитувальний лист. Поки людина вважає себе потерпілою, вона має право на отримання безплатної вторинної правової допомоги, медичної, психологічної та отримувати притулок. Після того, як вона отримує цей статус, він надається на 2 роки. Також вона має одноразову матеріальну допомогу в розмірі 3-х прожиткових мінімумів. Багато людей звертаються, але не закінчують це до кінця", – каже спеціалістка обласного департаменту соцзахисту населення Олена Дулінська.

Вікторія Горохова виїжджає до Варшави по роботі.

"Як людина їде перший раз, може попасти в якусь халепу. Я вже їжджу не перший рік, а так як перший рік їдеш, то тяжко. Треба людині пояснити, куди звернутись, як себе поводити, щоб свої дані не розголошувати, паспорти, оригінали тримати все при собі", – каже пасажирка Вікторія Горохова.

Сумка-шопер Народжені вільними. Суспільне Полтава

"Всім пасажирам рейсу ми надаємо сумку-шопер з логотипом «Народжені вільними». Також в цій сумці знаходять інформаційні матеріали і вода та печиво в дорогу", – розповідає проєктна менеджерка БО «Світло надії» Тетяна Жигаліна.

Куди звернутись за допомогою

Звернутись за допомогою потерпілий може на гарячу лінію.

"Там (закордоном – ред.) є гаряча лінія посольства, туди можна зателефонувати і їх зв’яжуть з представником України. Якщо людина знаходиться в Україні, можна набрати номер 527 або 1527. Там людина допоможе, можливо, психологічно, можливо, людина не знає, що їй робити, їй там підкажуть. Це все анонімно", – пояснює спеціалістка обласного департаменту соцзахисту населення Олена Дулінська.

Читати ще

Читати ще Новою секретаркою Полтавської міської ради стала Катерина Ямщикова: що про це відомо

Читати ще Депутати Полтавської обласної ради звернулися до Верховної Ради щодо обмеження діяльності УПЦ

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

“Формулу миру” обговорять у Саудівській Аравії, у Києві з “Батьківщини-Мати” знімуть герб СРСР. 523 день війни. Онлайн Оновлюється 30 липня, 23:04

Шмигаль: Від початку року видатки держбюджету склали майже два трильйони гривень Важливо 30 липня, 20:46

31 липня у Сумській громаді буде День жалоби 30 липня, 19:32

Єрмак: Наступна зустріч держав-партнерів щодо реалізації української “формули миру” відбудеться у Саудівській Аравії 30 липня, 18:57

Україна на 60% готова до опалювального сезону 2023-2024 — Шмигаль 30 липня, 18:32

Вибір редакції

“Ми не знаємо, чому наших рідних завели в ту будівлю стратити”. Рік теракту в Оленівці — що з розслідуванням 28 липня, 13:27

“Без Чорного моря буде набагато важче” – Саманта Пауер про “зернову угоду”, ООН та допомогу від USAID 20 липня, 18:40

“Ми дещо упереджені, але вважаємо, M1 Abrams — найкращий у світі”. Як українці опановують американські танки 19 липня, 13:56

Відвойовані позиції біля Кліщіївки, зруйнований Часів Яр, портрети загиблих бійців. Тиждень війни у фото 14 липня, 17:38

“На Заході досі немає цієї ідеї: ми повинні перемогти Росію” – політолог Тензер про підсумки саміту НАТО у Вільнюсі Ексклюзивно 13 липня, 18:22

Дізнайтесь більше

Смертельна ДТП: поблизу Житомира зіткнулися міжнародний рейсовий автобус та зерновоз

“Заходжу, лежить поперек ліжка, вила в шиї”: подробиці вбивства жительки Чернігівщини

Часто вчиняв домашнє насилля: на Чернігівщині затримали підозрюваного у вбивстві співмешканки

Жадали “солодкого життя”: на Київщині затримали коханців-драгдилерів На початок

Новини України