Агітація за вітряки на полонинах Закарпаття: у ЗМІ почали з’являтися маніпулятивні статті

Агітація за вітряки на полонинах Закарпаття: у ЗМІ почали з'являтися маніпулятивні статті

Впродовж двох тижнів у ЗМІ почалися з’являтися замовні статті про переваги і користь вітрової енергетики для України.

Як пише на своїй сторінці у Facebook Максим Адаменко, у статтях посилаються на “кишенькових науковців” і громадські спілки, голови в яких є власниками енергетичних компаній.

“Відновлювальна енергетика доказала свою ефективність і користь. Головні її переваги: відсутність викидів в атмосферу при експлуатації, невичерпність і безкоштовність сонця/вітру/води, захист природних територій. Проте останнє (захист природи), викликає сумніви! Будівництво 520 МВт потужностей вітряків планують розпочати на незайманих гірських масивах і полонинах Закарпаття. Громадськість пропонує не відмінити будівництво, а змінити місце будівництва, щоб зберегти унікальні гірські ландшафти і природу”, — пише Максим Адаменко.

Проте, за словами Максима Адаменка, побоювання активістів відносяться не до можливих шкідливих побічних ефектів під час експлуатації вітряків, а до самого процесу будівництва. Уявіть, скільки потрібно прокласти доріг на високогір’я, прорубати для них ліси, скільки здійснити рейсів вантажного транспорту для завезення всього обладнання і матеріалів, які площі гірських луків потрібно знищити для їх зберігання тощо. На громадських слуханнях можна обіцяти будь-що, але, якщо “яйце розбити”, то назад повернути, як було, вже буде неможливо.

На своїй сторінці у Facebook Юрій Дзямулич пише, що десь 2-3 тижні компанія, яка планує забудувати вітряками високогір’я Закарпаття веде масовану інформаційну кампанію, замовляючи статті на різних сайтах про те, як вони рятують українську енергетику, з наїздами на тих науковців, активістів, які проти локації розміщення вітряків (але не самих вітряків).

Противників будівництва ВЕС на природних гірських масивах в “проплачених ЗМІ” називають “пропагандою проти України”. « …Сьогодні противники є всюди. Це конкуренція чи якісь інші цілі – тут треба придивитися до цих противників. Хто вони? Це захисники природи чи це вороги наших країни і регіону?», – сказав професор УжНУ Степан Поп.

“Маніпуляція 1. Енергетику країни треба розвивати на безпечних територіях, подалі від фронту. Наприклад Закарпаття. Ситуація в Україні дуже жахлива. І тому Закарпаття й західна частина України сьогодні можуть просто врятувати нашу країну, використовуючи саме децентралізовані системи електроенергії, які працюють завдяки місцевим джерелам енергії: вітру й сонцю», – зауважив Конеченков, голова правління громадської спілки «Українська вітроенергетична асоціація».

Що це за громадська спілка така? Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА) – Всеукраїнська громадська, неприбуткова організація, метою якої є просування вітроенергетичних технологій та захист інтересів вітроенергетичного сектору на національному та міжнародному рівнях. У складі правління цієї “неприбуткової” організації голови або директори фірм та підприємств енергетичної галузі. А шо, так можна було???

Маніпуляція 2. Взяти найменш важливий шкідливий побічний ефект роботи ВЕС (наприклад, шумове забруднення), роздути його до найбільшого, а потім довести абсурдність цих побоювань. Голова правління громадської спілки «Українська вітроенергетична асоціація» Андрій Конеченков спростував міфи щодо спричинення зсувів, шумів, зникнення підземних вод через встановлення вітряків у горах.

Яким чином, якими аргументами він це спростував? Просто сказав, що це міфи. І все. Віримо! ГОЛОВНЕ: в проплачених ЗМІ вигодонабувачі від будівництва ВЕС на високогір’ї Закарпаття намагаються умисно викривити суть невдоволення громадськості. Повторюся – громадськість пропонує не відмінити будівництво, а змінити місце будівництва, щоб зберегти унікальні гірські ландшафти і природу. В коментарях залишу посилання на маніпулятивні статті в ЗМІ. Оцініть самі професійність і об’єктивність цих видань”, — йдеться у дописі Максима Адаменка.

“Не знаю на кого розраховані такі статті, але вони достатньо примітивні і не несуть смислового навантаження для думаючих людей. Складається враження, що замовили якусь кантору, яка штампує статті під кошторис (а кожне таке повідомлення від 300 до 1000 доларів), але робить це “аби було”. Шановні, “Вінд Технолоджі”, якщо ви хочете якось виправити ситуацію, то робіть це фахово, а не для галочки. Так ви нічого не досягнете..) А найкраще, що ви можете зробити, це змінити локацію з нав’язаної вам ділянки, на біль підходящі місця, де і вітер є, і шкода для довкілля мінімальна. І тоді побачите, що противники стануть вашими лобістами. Не такі вже великі гроші ви витратили на полонину Руну, наприклад, щоб не мати змоги відмотати назад”, — додає Юрій Дзямулич.

Агітація за вітряки на полонинах Закарпаття: у ЗМІ почали з'являтися маніпулятивні статті

Джерело

Новини України