Сьогодні, 19 січня, Всесвітній день домашнього сиру.
Свята і події
19 січня в Україні і світі святкують Всесвітній день домашнього сиру. Це неофіційне свято, яке сприяє популяризації домашнього виготовлення сиру та усвідомленню переваг цього процесу. Воно пропагує творчість, інновації та простоту приготування сиру вдома. Свято також сприяє обміну рецептами, техніками і порадами серед людей, які цікавляться виготовленням сиру вдома. Це можливість навчитися, як робити різноманітні види сиру, від класичних до експериментальних, а також оцінити смакові якості і користь таких продуктів.
Також 19 січня Всесвітній день релігії. Припадає на третю неділю січня. Це свято було започатковане 1950 року за ініціативи Бахаї, міжнародної релігійної організації, з метою сприяння міжрелігійній гармонії і взаєморозумінню між різними віровизнаннями по всьому світу. Основною метою цього дня є визнання того, що всі релігії мають спільну основу — пошук істини, любові та миру. День наголошує на важливості взаємної поваги та співпраці між людьми з різних релігійних традицій. Це свято є нагодою для відзначення багатства релігійного різноманіття і підкреслення, що мир і гармонія можуть бути досягнуті, коли люди розуміють і поважають переконання один одного.
А ще 19 січня Всесвітній день снігу. Святкується щороку в третю неділю січня. Цей день був започаткований Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) 2012 року з метою популяризації зимових видів спорту та активностей на свіжому повітрі, а також підвищення обізнаності про важливість зимових умов для природи та туризму. Основною метою Всесвітнього дня снігу є заохочення людей до активного відпочинку на свіжому повітрі, зокрема до занять лижними, сноубордними, санними та іншими зимовими видами спорту. У цей день проводяться різноманітні заходи, змагання, навчальні програми та ініціативи, спрямовані на те, щоб зробити зимові види спорту доступними для людей усіх вікових категорій.
Відео дня Церковне свято
19 січня в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Макарія Єгипетського. Він був одним із видатних діячів раннього християнського чернецтва та одним з засновників монастирського життя в Єгипті. Його називають також “Макарій Великий”. Макарій народився в Нижньому Єгипті. У молодості він був пастухом. Після здобуття освіти і бажання служити Богові, Макарій вирішив залишити світське життя і став пустельником. Він жив у пустелі Скетіс (Ваді-Натрун), засновував монастирі і навчав молодих монахів. Макарій відомий своєю великою молитвою, постом і милосердям. Його святе життя було наповнене численними чудесами і духовними прозріннями. Макарій писав про духовне життя, аскетизм і молитву. Його роботи збереглися і до сьогодні. Його вчення значно вплинуло на християнське чернецтво і духовність, не тільки в Єгипті, але й у всьому християнському світі.
Що не можна робити 19 січня
- Не можна важко працювати, інакше весь рік будете виконувати таку роботу.
- Забороняється носити чорний одяг — прийде біда.
- Не слід стригти волосся — зістрежете з ним здоров’я.
Народні прикмети і традиції на 19 січня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: відлига — зовсім скоро прийде справжнє потепління;
- багато зірок на небі — будуть морозні дні;
- сонячна погода — до ранньої весни;
- хуртовини — така ж погода буде на Масницю.
Наші предки вірили, що цей день є вдалим для будь-яких починань. Особливо вдалими вважалися справи, які пов’язані з покращенням життя інших людей.
Іменини
Антон, Макар, Микола, Петро, Федір.
Талісманом людини, народженої 19 січня є яшма. Камінь, який носили, щоб захиститися від злого ока. Також яшма допомагає зняти депресію та загострює інтуїцію.
Погода у Житомирі
У Житомирі на зміну похмурому ранку прийде ясний день, та хмар на небі не буде до самого вечора. Без опадів. 0+5 градусів.