Звільнятимуть з роботи частіше, ніж найматимуть: українцям розповіли, до чого готуватись

Найближчим часом різких змін на ринку праці України не очікується: в основних секторах економіки не передбачається як істотного збільшення кількості вакансій, так і масштабних скорочень. Тим не менш, частина компаній все ж таки планує переглядати чисельність персоналу. Причому ці очікування переважно негативні: у всіх ключових галузях звільнення відбуватимуться значно частіше, ніж прийом нових співробітників.

Відео дня

Про це йдеться у результатах останнього відповідного опитування Нацбанку. Там зазначили: загалом ситуація оцінки зайнятості дещо покращилася.

“Підприємства будівництва налаштовані на збільшення чисельності персоналу, промисловці послабили негативні оцінки й упритул наблизилися до нейтрального рівня. Водночас керівники підприємств торгівлі та сфери послуг незначно посилили очікування щодо зменшення загальної чисельності працівників”, – йдеться у повідомленні.

Загалом серед підприємств сфери послуг:

  • залишатимуть поточну кількість працівників – 78%;
  • найматимуть нових – 8%;
  • проводитимуть звільнення – 14%, що майже вдвічі перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.

Серед підприємств сфери промисловості:

  • залишатимуть поточну кількість працівників – 79%;
  • найматимуть нових – 10%;
  • проводитимуть звільнення – 11%, що лише трохи перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.

Серед торгових підприємств:

  • залишатимуть поточну кількість працівників – 86%;
  • найматимуть нових – 6%;
  • проводитимуть звільнення – 8%, що трохи перевищує кількість тих, хто готовий наймати нових співробітників.

Водночас, сфера будівництва стала єдиною, в якій найматимуть нових співробітників частіше, ніж звільнятимуть – 19% компаній проти 7%. При цьому більшість підприємств все ж має намір просто зберегти поточний штат – таких 74%.

Вчителям в Україні готові платити понад 40 тисяч

Водночас, в Україні вчителі англійської мови мають високий попит: на платформах для пошуку роботи можна знайти кілька сотень вакансій. Деякі компанії готові платити цим фахівцям зарплату у розмірі понад 40 000 грн.

Так, центр іноземних мов шукає викладача англійської мови на зарплату від 20 000 до 50 000 грн. Для роботи серед іншого потрібні:

  • рівень володіння англійською – Advanced/Proficiency;
  • вміння планувати та проводити заняття;
  • закінчена вища освіта (філолог, викладач, перекладач), “проте перевага надається високому рівню володіння мовою та вмінню викладати”.

Онлайн-школа англійської мови для дітей шукає викладача на зарплату від 27 800 до 44500 грн. “Ти проводитимеш індивідуальні уроки зацікавлених у навчанні дітей від 4 до 13 років на нашій сучасній інтерактивній платформі”, – йдеться в оголошенні.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, в Україні дедалі популярнішою стає віддалена робота – кількість таких вакансій на кадрових порталах сягає кількох тисяч. Це пов’язано з тим, що вона дозволяє заробляти добрі гроші, не виходячи з дому. При цьому деякі роботодавці готові платити працівникам великі зарплати.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини України