Українцям надсилають платіжки за газ із неіснуючим боргом: що відбувається

У платіжці за газ від “Нафтогазу” може бути зазначена заборгованість – навіть якщо її насправді немає. Найчастіше це відбувається через помилку в унікальному особовому рахунку. Щоб уникнути цього, варто звіряти всі дані перед оплатою.

Відео дня

Про це повідомили у Газопостачальній компанії “Нафтогаз України”. Там пояснили: якщо цифри введено з помилкою або взагалі не вказано, це може призвести до:

  • затримки зарахування коштів;
  • потрапляння їх на інший рахунок.

“Виправлення таких ситуацій потребує часу. А іноді додаткових звернень до служби підтримки або банку”, – йдеться у повідомленні.

Як уникнути нарахування боргу за газ

  • Переконайтеся, що особовий рахунок вказано правильно.
  • Звірте номер особового рахунку з попередніми платіжками за газ, якщо раніше оплата проходила коректно.
  • Якщо сплачуєте через касу або термінал, ще раз перевірте всі реквізити перед підтвердженням.
  • Використовуйте офіційні банківські сервіси – вони автоматично підтягнуть ваш коректний номер рахунку.

Квитанції за оплату світла варто зберігати роками

Водночас квитанції за оплату рахунків за світло, газ, воду тощо необхідно зберігати. Річ у тім, що вони можуть допомогти вирішити можливі суперечки з постачальниками. Зберігати ж квитанції юристи радять протягом 5 років.

Як розповіли фахівці “На пенсії”, позовна давність у подібних спорах спливає через 3 роки з моменту виникнення проблемної ситуації. Однак постачальники можуть розтягнути термін розгляду справи, а тому краще перестрахуватися.

Крім того, зазначається, квитанції можуть стати в пригоді й в інших випадках. Наприклад, якщо відбудеться збій у системі зберігання даних. Або ж якщо дані про оплату втрачено та відновлено некоректно чи не повністю.

Також наявність квитанції допоможе, якщо станеться плутанина в платежах через, наприклад, зміни тарифів. Або якщо виникне проблема через помилку співробітників компаній-постачальників комунальних послуг.

Як повідомляв OBOZ.UA, тим часом в Україні значно здорожчали комунальні послуги. За рік – із січня 2024-го до січня 2025-го – тарифи зросли загалом на 19,1%. Втім, не всі. Так, електроенергія здорожчала відразу на 63,6%, а ціна на низку інших послуг залишилася на колишньому рівні.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини України