У черкаській прокуратурі пояснили, за що їхня керівниця отримує пенсію у понад 785 тисяч гривень

За інформацією: Суспільне Черкаси.

Керівниця Черкаської обласної прокуратури Катерина Шевцова. Фейсбук-сторінка Катерини Шевцової

Керівниця Черкаської обласної прокуратури Катерина Шевцова за 2023 рік отримала майже вісімсот тисяч гривень пенсії не по інвалідності.

Про це Суспільному розповіла виконувачка обов'язків речниці Черкаської обласної прокуратури Світлана Чубенко.

Як пояснила речниця, керівниця обласної прокуратури Катерина Шевцова та її заступники не мають інвалідностей будь-яких груп. Очільниця отримує пенсію за вислугою років.

Також, як повідомила речниця, наказом генерального прокурора Андрія Костіна розпочали службове розслідування та збір інформації по всіх областях України щодо наявності інвалідностей у прокурорів усіх рівнів:

"Черкаська обласна прокуратура зібрала всі дані стосовно прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю. 97 відсотків з них отримали його до початку повномасштабного вторгнення РФ. Зібрану інформацію з цих питань скеровано до Офісу генерального прокурора", — пояснила вона.

Як нараховують пенсійні виплати прокурорам пояснюють на сайті Пенсійного фонду України. Йдеться, що пенсійне забезпечення працівників прокуратури регулюється Законом України від 14.10.2014 № 1697-VII «Про прокуратуру». А умови призначення пенсій за вислугу років, по інвалідності  працівникам прокуратури та непрацездатним членам сім’ї прокурора у зв’язку з втратою годувальника визначені статтею 86 Закону. Згідно з поясненням, пенсії можуть бути — за вислугу років, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.

Пенсія за вислугу років

Право на пенсію за вислугу років незалежно від віку мають працівники прокуратури, які на день звернення за призначенням такої пенсії мають не менше 25 років вислуги, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше ніж 15 років.

Розміри пенсій визначаються згідно з частиною другою — п’ятою статті 86 цього Закону — 60 % суми їхньої місячної заробітної плати.

Працівникам, які не мають вислуги 25 років, але відпрацювали на посадах прокурорів не менше аніж 15 років та мають страховий стаж 35 років чоловіки, 30 років — жінки, пенсія за вислугу років призначається після досягнення чоловіками віку 57 років, жінками — 55 років.

Розмір пенсії визначається пропорційно кількості повних років роботи на прокурорських посадах.

Пенсія по інвалідності

Прокурорам, визнаним особами з інвалідністю I або II групи, призначається пенсія по інвалідності в розмірі 60 % суми їхньої місячної заробітної плати, за наявності стажу роботи в органах прокуратури не менше 10 років.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника

Призначається непрацездатним членам сім’ї прокурора або слідчого, які були на його утримані, за наявності у померлого годувальника стажу роботи в органах прокуратури не менше 10 років.

Розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника визначається із заробітної плати померлого годувальника:

60 % — на одного члена сім’ї ;

70 % — на двох і більше членів сім’ї.

Новини України