Сірі будні, брудний сніг під ногами та практично жодної згадки про справжню морозну пору року. У такі моменти здається, що казка існує лише на картинках або ж залишилася у минулих 2012-2015 роках. Але ж ні! Де її знайти, як не в горах. Сьогодні розповідаємо про найкращі мальовничі напрямки для зимових походів.
Відео дня
Полонина Боржава
Розташовується у межах Воловецького, Міжгірського, Свалявського, Іршавського та Хустського районів Закарпатської області. Масив простягається на близько 50 кілометрів.
Взимку локація стає центром гірськолижного відпочинку курорту “Пилипець”. Однак піші подорожі цим регіоном потребують особливої обережності. Через часті лавини та густі тумани на вершинах, туристичні маршрути у цей період рекомендують лише досвідченим мандрівникам, що мають відповідну підготовку та спорядження.
Тому радимо обрати одноденний похід “Воловець – гора Воскресенський Верх – Воловець” з досвідченим інструктором. Влітку мандрівка займає орієнтовно 5 годин, з грудня по лютий час збільшується, усе залежить від швидкості руху. Прямуйте за червоним маркуванням.
Кукул
Розміщується у межах Надвірнянського району Івано-Франківської області на висоті 1539 метрів над рівнем моря.
Взимку радимо обрати маршрут “Село Вороненко – гора Кукул”, який найбільше полюбляють мандрівники. Він є найлегшим з невеликою відстанню – 12 кілометрів.
Перша зупинка після старту – урочище Припір. Тут облаштували столи та лавки з навісом. Далі шлях пролягає до полонини Буковина, відомої своїми колибами та зручним місцем для встановлення наметів, а також можна набрати питну воду. Завершальним етапом підйому стане долина Середня, де знаходяться традиційні гуцульські садиби, в яких можна переночувати.
На вершині туристи побачать старе кладовище часів Першої світової війни. Це місце поховання німецьких солдатів.
Також звідси можна помилуватися Горганами та Говерлою.
Маківка
Розташовується у Сколівському районі Львівської області на висоті 958 метрів над рівнем моря.
З 29 квітня по 4 травня 1915 року околиці стали місцем запеклих боїв легіону Українських Січових Стрільців з російськими військами генерала Альфтана. Сьогодні тут розміщується меморіал загиблим воїнам.
Маршрут “Тухля – Грабовець – Маківка – Головецько” простягається на 13 кілометрів.
Сходження зазвичай починають від залізничної станції селища, назва якого має цікаве походження.
За легендою, один подорожній, змучений мандрами, зупинився тут на відпочинок і, вражений красою місцевості, вирішив залишитися. З часом на цьому місці утворилося поселення, а коли чиновники запитали назву для документів, чоловік відповів, що просто “охляв та лишився жити”. Можливо, держслужбовці почули не те і назвали Тухля.
Шпиці
Одна з вершин гірського масиву Чорногора. Розташовується у Верховинському районі Івано-Франківської області на висоті 1863 метри над рівнем моря. Локація характеризується унікальними скельними виступами.
Найпростіший шлях до Шпиць починається від турбази “Заросляк”. Звідти, через полонину Маришевську, пролягає стежка довжиною 8 кілометрів.
З вершини можна помилуватися Чорногірським хребтом: ліворуч видніються Бребенескул, Вухатий Камінь та Дземброня, а праворуч – Туркул, Петрос та Говерла.
Прихильникам дводенного походу радимо додати до маршруту озеро Несамовите.
Полонина Явірник
Розташовується в Івано-Франківській області на висоті 1200 метрів над рівнем моря. Через долину також пролягає маршрут до однойменного хребта.
Найпопулярніший шлях: “Яремче – полонина Явір – Явірник-Горган – полонина Явірник” протяжністю 15 кілометрів. Похід розпочинається з сувенірного ринку, через водоспад Пробій.
Також радимо сходити до водограю Женецький Гук. Природний осередок утворився внаслідок повені у післявоєнні роки.
Важливі моменти для зимових походів:
Збирайте наплічник, кличте друзів та вирушайте в мандрівку Українськими Карпатами!
Раніше OBOZ.UA розповідав про зимовий відпочинок в Яремче, як цікаво та корисно провести час
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!