За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Голові маріупольської МСЕК, яку підозрюють у хабарництві, обрали запобіжний захід, 18 грудня 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
Сьогодні, 18 грудня, у Хмельницькому міськрайонному суді голові обласної медико-соціальної експертної комісії №2 міста Маріуполь, яку підозрюють у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 60 діб з правом внесення застави.
Про це розповів кореспондент Суспільне Хмельницький із зали суду.
За його словами, підозрювана перебуватиме під вартою до 12 лютого 2025 року. Таке рішення ухвалив слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Олександр Сарбей. Сума застави становить 242 тисяч 240 гривень. Крім того, голову маріупольської МСЕК відсторонили від посади до 12 лютого 2025 року.
Підозрювана у залі суду сказала: "Своєї провини не визнаю". За її словами, гроші, знайдені під час обшуку, залишилися в спадок від батьків.
Крім того, вона зазначила про важкі умови під час перебування у слідчому ізоляторі: "Мені не дозволяли випити жодної пігулки, не маючи рецепт. Усі рецепти у мене є в телефоні, який у мене також вилучили. Якщо людина не переживала, що таке панічна атака, вона не розуміє цей стан. Він дуже важкий. У першу добу у мене була одна за одною панічні атаки. Я не вважаю себе таким злочинцем, якого треба тримати у таких жорстких умовах".
Під час засідання прокурор попросив суд застосувати для підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 605 тисяч гривень.
Адвокат підозрюваної зазначив, що докази фальсифікують: "Вважаю, вони не доведенні й не можуть бути враховані, щоб бути підставою для застосування такого запобіжного заходу. З урахуванням викладеного, прошу відмовити у складеному клопотанні. Крім цього, прошу долучити до матеріалів клопотання свідоцтво про народження дітей підзахисної й характеристику з місця роботи".
Як стало відомо кореспонденту Суспільного у залі суду, підозрюваній 43 роки. Вона одружена, має двоє дітей.
У коментарі Суспільному у Хмельницькій обласній прокуратурі розповіли, що голова маріупольської МСЕК обіймає посаду з 2015 року. У Хмельницькому обласна медико-соціальна експертна комісія №2 міста Маріуполь розпочала роботу з серпня 2023 року.
За словами речниці Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Альони Лютницької, підозрювана разом з іншими членами комісії налагодила корупційну схему з уникнення мобілізації до Збройних сил України.
"За оформлення фіктивних медичних документів внутрішньо переміщеним чоловікам для подальшого отримання групи інвалідності вимагали від трьох до семи тисяч доларів. Наразі проводять подальші заходи зі збору доказової бази для притягнення до відповідальності тих, хто долучений у схемі", — пояснила Альона Лютницька.
Що відомо про справу голови маріупольської МСЕК
- За даними слідства, підозрювана вимагала у чоловіка п'ять тисяч доларів США за позитивне "вирішення питання" щодо встановлення III групи інвалідності.
- За інформацією Офісу генерального прокурора, жінку затримали під час отримання грошей. Крім того, за результатами обшуків за місцем її проживання правоохоронці вилучили понад 20 тисяч доларів США.