П’ятниця, 12 Серпня

Що робити, якщо ви залишилися без роботи

Що робити, якщо ви залишилися без роботи

Людина, яка залишилась без роботи, в першу чергу відчуває себе розгубленною і беззахисною. Вона боїться матеріальних труднощів, втрати соціального статусу і поваги оточуючих. Що можна зробити? Або краще плисти за течією, в тому числі в надії, що все розсмокчеться само?

Кілька порад новому безробітному

В першу чергу, не потрібно займатися самобичуванням. Навіть якщо причина відходу – конфлікт з ініціативи працівника. Людина не завжди має сили контролювати свої дії і слова в разі накопиченого негативу або в складній ситуації. Необхідно прийняти те, що трапилося, як даність, зробити висновки і йти далі. Що потрібно:

  1. Дотримання режиму сну, активної діяльності, харчування і відпочинку;
  2. Здоровий спосіб життя;
  3. План дій на кожен день, в тому числі з пошуку роботи та вивчення нового;
  4. Складання та розміщення резюме на сайтах з підбору персоналу;
  5. Оповіщення всіх знайомих і друзів про пошук роботи;
  6. Достатня кількість приємних дрібниць і інтересів, які піднімають настрій кожен день.

Сучасній людині доступний заробіток в незалежності від традиційних роботодавців. Коли немає постійної роботи, потрібно приділити час на відповідний пошук доходу в інтернет-просторі. Нехай це буде дуже мало на початку, але з ростом знань і навичок, цілком можливо, що віртуальна робота стане більш кращою і вигідною, ніж «реальна».

Що робити безробітному з громадською думкою і самооцінкою?

Опинившись на ринку праці в пошуках «хліба насущного» людина виявляє свою вразливість перед думкою родичів, друзів, знайомих і сусідів. Вони будуть: жаліти, співчувати, зловтішатися, давати поради, всіляко «допомагати» або травмувати психіку. Єдиний вихід – відгородитися від цього в думках. Не потрібно з зло- і доброзичливцями сперечатися, щось їм доводити, або приймати отруту їх слів близько до серця. Залишитися без роботи може кожен з них (не треба їм про це говорити і опускатися до відповідних злих зауважень). Потрібно просто відійти від них і робити свою справу в бік поліпшення ситуації, що склалася.

Людина не стає менш цінної, якщо їй ніде працювати. Це не говорить ні про її професіоналізм, позитивні якості та пороки. Її самооцінка не повинна залежати від зовнішніх факторів і наявністі у нього роботи, успіху, грошей і т.д. Самооцінка не повинна коливатися від зміни долі. Потрібно просто долати труднощі і рухатися далі, по шляху змінюючи себе в кращу сторону. Не можна потопати в жалості до себе, неробство і алкоголі. Це – не виходи, а тупики, навіть прірви! Якщо не опускатися інтелектуально, фізично і йти в напрямку, яке видно, то в кінці обов’язково з’явитися світло в кінці тунелю у вигляді нової роботи або незвіданою ще діяльності, що приносить дохід, навіть далеко від первісної спеціальності.

Таким чином, втрата роботи – не кінець професійного шляху і життя. Це просто новий етап і пошук різних рішень, отримання нових знань і досвіду. Це розвиток свого відносини зі світом, людьми і собою у важких, але цікавих умовах. Тільки не треба визнавати себе переможеним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *